• Dziś 25°/17°
  • Jutro 28°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 4
Wiadomości

Jaki olej do włosów wysokoporowatych?

2 lutego 2023, 12:11
Włosy wysokoporowate to dość często występujący typ pasm. Jego posiadaczki powinny pamiętać o tym, by otaczać swoje włosy szczególną ochroną, dobierając także odpowiednie kosmetyki i techniki pielęgnacyjne. Nie można tu zapomnieć o oleju — matowe, łatwo wysuszające się włosy wysokoporowate odnoszą wiele korzyści z dodatkowego nawilżenia i wygładzenia tą metodą. Jak dobrać olej, by służył temu rodzajowi włosów? Jakich olejów unikać?

Włosy wysokoporowate, czyli jakie?

Twoje włosy często są suche, łatwo się puszą i plączą? A może regularnie rozjaśniasz i farbujesz pasma, przez co z czasem stały się one dość szorstkie i często obserwujesz u siebie złamane lub rozdwojone łodygi włosów? Jeśli któryś z tych opisów zdaje się rezonować z Twoimi doświadczeniami, to może być znak, że jesteś właścicielką włosów wysokoporowatych. Pojęcie to oznacza, że w tym przypadku łuski włosa są mocno odchylone od łodygi. Taka struktura czyni pasma dość wrażliwymi i podatnymi na utratę nawilżenia czy uszkodzenia mechaniczne. Włosy wysokoporowate szybko schną i są stosunkowo łatwe w stylizacji.

Olej do włosów wysokoporowatych — czym powinien się charakteryzować?

Oleje do włosów wysokoporowatych to substancje o dużych cząsteczkach, mogących wypełnić ubytki w strukturze łodyg. W ten sposób są w stanie nadać pasmom elastyczności i zwiększyć ich odporność na uszkodzenia mechaniczne. Olejowanie włosów wysokoporowatych może być przeprowadzane przy użyciu pojedynczej substancji lub mieszanki kilku olejów. Drugie z tych rozwiązań w wielu przypadkach może okazać się lepsze ze względu na możliwość kompleksowego zadziałania na powierzchni pasm i dostarczenia im rozmaitych substancji odżywczych.

Jakie oleje do włosów wysokoporowatych?

Lista olejów do włosów wysokoporowatych jest długa, jednak nie wszystkie równie dobrze sprawdzą się na danych włosach. Nie bój się więc eksperymentować, aby znaleźć produkt najlepiej spełniający Twoje potrzeby. Najpopularniejsze oleje do włosów wysokoporowatych to:

  • - olej lniany
  • - olej z kiełków pszenicy
  • - olej z pestek jabłka/winogron
  • - olej ze słodkich migdałów
  • - olej rycynowy
  • - olej wiesiołkowy
  • - olej kukurydziany

Jeśli chcesz zadziałać kompleksowo i pragniesz szczególnie odżywczego działania produktu, wybierz kosmetyk stanowiący mieszankę olejów. Taki produkt znajdziesz na przykład w sklepie polskiej marki Anwen,

Jak zastosować olej do włosów wysokoporowatych?

Oleje do włosów to samo dobro — odżywiają i regenerują włoty, a przy tym umożliwiając równomiernie chronić pasma przed wpływem czynników zewnętrznych. Przy opmoccy takiego produktu możn przeprowadzić wiele rodzajów zabiegów. Świetnie sprawdz ąsię one przede wszystkim w olejowaniu — wystarczy odrobina oleju nałożona na włosy pokryte nawilżającym podkładem. To jednak niejedyne potencjalne zastosowanie oleju.

Substancję tę można także z powodzeniem dodawać do masek, wzbogacając skład mniej treściwych produktów.Olej można także wykorzysta do zabezpieczania końcówek lub wygładzania i nabłyszczania szorstkich, matowych włosów.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości