Podyplomowe studia pedagogiczne polegają na kształceniu studentów w taki sposób, by po zakończeniu edukacji byli gotowymi do pracy specjalistami. Program dydaktyczny bazuje na przekazywaniu nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także praktycznych umiejętności diagnostycznych oraz opracowywania odpowiednich dla danego problemu terapii leczniczych.
W zależności od specjalizacji studia pedagogiczne trwają od 2 do 3 semestrów. Zajęcia odbywają się online w weekendy, dlatego też oferta podyplomowych studiów pedagogicznych spodoba się osobom aktywnym zawodowo, które łatwiej połączą pracę w tygodniu z wykładami prowadzonymi w soboty i niedziele. To także opcja dla tych, dla których dojazdy na uczelnie mogą być problematyczne, czy też dla osób z małych miejscowości, o ograniczonych możliwościach transportu.
Oferta studiów pedagogicznych skierowana jest do osób zainteresowanych uzupełnieniem kwalifikacji pedagogicznych. Warunkiem przyjęcia na studia jest posiadanie dyplomu licencjackiego, magisterskiego lub inżynierskiego z pedagogiki bądź pokrewnych kierunków: psychologii, medycyny, fizjoterapii, socjologii itp. Na studia pedagogiczne mogą zapisać się także absolwenci innych kierunków, niemających przygotowania psychologiczno-pedagogicznego i dla nich stworzone są specjalne kierunki z podstaw pedagogiki.
Co dają studia pedagogiczne na podyplomówce? W przeciwieństwie do studiów licencjackich, magisterskich czy też inżynierskich, studia podyplomowe mają charakter przygotowawczy, kwalifikacyjny. Absolwenci nie otrzymują tytułu naukowego, tylko dyplom oraz specjalne uprawnienia zgodne m.in. z rozporządzeniami Ministerstwa Edukacji Narodowej. Dokument poświadcza zdobyte umiejętności, co może znacząco poprawić pozycję na rynku pracy i zwiększyć szanse na atrakcyjne zatrudnienie.
Zainteresowani podyplomowymi studiami pedagogicznymi mają do dyspozycji ogromną liczbę kierunków. Ci, którzy dopiero wchodzą w branżę, mają do wyboru kierunki z zakresu przygotowania pedagogicznego, które pomogą zdobyć im pierwsze doświadczenie i wiedzę. Po ich ukończeniu mogą przystąpić do wykonywania zawodu nauczyciela, pedagoga szkolnego, trenerów, terapeutów lub animatorów społecznych.
Bardziej wyspecjalizowane kierunki dedykowane są osobom posiadających podstawową wiedzę pedagogiczną. Dla nich powstała oferta z zakresu pedagogiki specjalnej, zawierającej elementy resocjalizacji, socjoterapii i rehabilitacji. Sporo osób decyduje się także na studia pedagogiczne związane z innymi branżami, np. arteterapia (terapia ze sztuką), zarządzanie oświatą, usługami społecznymi i edukacyjnymi.
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |