Wiadomości

Jak sprawdzić samochód sprowadzony z Francji?

31 stycznia 2023, 11:12, partn, 2
Natomiast wybierając się tam osobiście, dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług oceny stanu technicznego na stacji diagnostycznej. Jest to koszt około 50 do 90 Euro. Udając się do Francji, należy pamiętać jedną ważną rzecz - tamtejsi mieszkańcy, a zwłaszcza ci spoza dużych miast, nie posługują się biegle językiem angielskim. Jest to aspekt, który często sprawia problemy podczas transakcji.

Z Francji do Polski jest sprowadzone bardzo wiele samochodów. Nic dziwnego, bo jest to drugi najpopularniejszy kierunek, tuż po Niemczech. Samochody francuskich marek mają klasę i styl, które przykuwają uwagę. Szukając Renault, Peugeota lub Citroena najlepszą decyzją, jaką można podjąć, to wybranie się na motoryzacyjne zakupy do Francji. A zakupom sprzyjać będzie piękna pogoda i niezwykła infrastruktura. Zaopatrując się w samochód z tego kraju, nie będzie większego problemu z przewiezieniem go do Polski. Wystarczy załatwić kilka prostych formalności, uiścić niezbędne opłaty, a następnie nie pozostaje nic innego jak cieszyć się z nowego, zadbanego samochodu, zakupionego po korzystnej cenie, a w dodatku z bogatym wyposażeniem. Jak sprawdzić auto sprowadzone z Francji?

Jak sprawdzić auto sprowadzone z Francji

Udając się na wyjazd do Francji w oczy może rzucić się kilka rzeczy - bardzo drogie autostrady, a także nieumiejętne parkowanie. W dodatku, znacznie więcej można zauważyć kabrioletów na ulicach, ponieważ Francuzi się głównie lubują w tego typu samochodach.

Decydując się na zakup samochodu sprowadzonego z Francji, warto pamiętać o tym, że tamtejsi mieszkańcy w mniejszym stopniu dbają o karoserię aut, przez co można zauważyć na nich lekkie rysy i inne ślady użytkowania. Jednakże trzeba przyznać im, że przez względy lubowania się w wygodzie i luksusie, mają znacznie więcej samochodów, które są bogato wyposażone. Właśnie ta cecha skutkuje tym, że wielu Polaków decyduje się na zakup samochodu sprowadzonego z Francji.

Tamtejszy klimat również wpływa pozytywnie na stan techniczny pojazdów. Z tego właśnie powodu, bardzo łatwo znaleźć tam samochód, który nie uległ jeszcze korozji, w bardzo dobrym stanie technicznym.

Jak sprawdzić samochód sprowadzony z Francji?

Korzystać można z eksperckich stron, na których wystarczy zapłacić, aby zlecić ekspertyzę interesującego nas samochodu. Jest to opcja dla osób, które nie mogą same wybrać się do Francji, aby móc przyjrzeć się swojemu wyborowi.

Jak można upewnić się, że z samochodem wszystko jest okej, a przebieg nie został cofnięty? Niestety - we Francji nie ma żadnego szybkiego i równocześnie darmowego sposobu na weryfikację przebiegu, a także historii auta po numerze VIN. Wszystkie takie usługi są płatne poprzez różne strony internetowe. Ewentualnie można próbować to sprawdzić w autoryzowanych serwisach, jednakże Francuzi rzadko kiedy serwisują samochody w ASO po zakończeniu okresu gwarancji, a zwłaszcza te tanie i popularne.

Jednakże znając zarówno numer VIN, jak i datę pierwszej rejestracji pojazdu, można skorzystać z rządowego portalu Historii Pojazdu, za który nic się nie płaci.

Decydując się jednak, na płatny raport, można spodziewać się poznania większej ilości informacji, niż w przypadku tego darmowego portalu. Płatny raport poza podstawowymi danymi technicznymi, czy informacjami o przebiegu zawierać powinien informacje pozyskane od ubezpieczycieli OC, warsztatów, które zajmowały się uszkodzeniami, wpisy z francuskiego wydziału komunikacji, które dotyczyć mogą między innymi liczby wszystkich właścicieli. Poza tymi rzeczami, można poznać również datę ostatniego badania diagnostycznego. Dowiemy się również czy jest to samochód od osoby prywatnej, z komisu, a także czy posiada jakieś obciążenia skarbowe. Dzięki płatnym raportom, dowiesz się jeszcze przed sprowadzeniem samochodu do Polski, czy będzie to dobry ruch.

Decydując się na zakup samochodu z Francji, warto zajrzeć na strony https://www.autotesto.pl/samochody-z-francji/, https://www.autotesto.pl/

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości