• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 62 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak stylowo połączyć salon z jadalnią?

30 stycznia 2023, 10:33
W domu lub mieszkaniu jadalnia nie zawsze musi być urządzona w osobnym pomieszczeniu. Coraz częściej projektanci łączą salon z jadalnią, dzięki czemu życie rodzinne i towarzyskie może odbywać się w jednym, wspólnym miejscu. Aby jednak takie połączenie wyglądało stylowo, należy odpowiednio dobrać meble i inne dodatki. Jak to zrobić? Dowiesz się z tego artykułu.

Otwarta przestrzeń to cecha charakterystyczna nowoczesnych domów i mieszkań. Pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale także sprzyja integracji. Jak zatem połączyć salon z jadalnią, aby było ładnie i przytulnie? Dowiedz się, jak połączyć kanapę lub fotel uszak z krzesłami do salonu i innymi meblami, tworząc tym samym spójną całość.

Wybór mebli — jaki stół i krzesła do salonu z jadalnią?

To właśnie meble, które wypełniają dane pomieszczenie, nadają mu konkretny charakter i funkcjonalność. Aby więc połączyć salon z jadalnią, trzeba wybrać meble, które pasują nie tylko do danego pomieszczenia, ale także do siebie nawzajem. Warto zadbać o to, aby pewne elementy wyposażenia były spójne. Jak można to zrobić? Na przykład wybierając krzesła do salonu w kolorze narożnika lub fotela. Na szczęście nowoczesne krzesła do salonu występują w różnych wersjach kolorystycznych. Mogą być wykończone przyjemnym welurem lub elegancką ekoskórą, która także będzie nawiązywać do kanapy czy bardzo modnych foteli uszaków. Taki element spajający część salonu z częścią jadalni pozwoli nadać całemu pomieszczeniu harmonii i szyku. Jeśli chodzi o pozostałe meble, takie jak stół do jadalni czy stolik kawowy, również warto zadbać o to, aby były utrzymane w podobnym stylu.

Urządzamy jadalnię — jakie krzesła i stół wybrać? Sprawdź!

Zadbaj o komfort i funkcjonalność — fotel uszak i wygodna kanapa

Choć nowoczesne krzesło do salonu sprawdzi się zarówno przy stole w jadalni, jak i podczas wielu spotkań towarzyskich, to jednak najważniejszym meblem w salonie jest zawsze kanapa lub narożnik. Musi być to być mebel przede wszystkim wygodny i stylowy, co nie oznacza, że ma być nudny. Coraz więcej osób decyduje się na kanapę lub uszak w intrygującym, wyróżniającym się kolorze. W połączeniu z dopasowanymi do nich dodatkami takie meble ożywią całe pomieszczenie, nadając mu niebanalnego charakteru. Jeśli jednak decydujesz się na stonowane meble i dodatki w całej przestrzeni, możesz nieco zaszaleć i wybrać super wygodny fotel uszak obity wzorzystą tapicerką. Stanie się on wówczas głównym elementem pomieszczenia, który przykuwa wzrok i sprawia, że wręcz nie można się oprzeć chwili odpoczynku.

Jak ustawić meble w salonie z jadalnią?

Jeśli chcesz połączyć salon z jadalnią, dobrym pomysłem może być przełamanie klasycznego schematu ustawiania mebli, takich jak kanapa czy fotel uszak, pod ścianą. Aby wizualnie oddzielić część jadalnianą od części wypoczynkowej, można wręcz ustawić kanapę pośrodku pomieszczenia. Takie ustawienie pozwoli wyodrębnić miejsce na stół i krzesła do salonu, zachowując jednak wrażenie spójności i otwartej przestrzeni.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości