• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 73 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Tak wandale zniszczyli autobusy MZK w centrum Gorzowa [film]

23 stycznia 2023, 12:16, mk
Dwóch mężczyzn zniszczyło autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji, które stały na przystanku autobusowym przy ul. Jagiełły w Gorzowie. Jeden z wandali został zatrzymany i usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Tożsamość drugiego mężczyzny jest cały czas ustalana przez policjantów. Wszystko zostało nagrane przez kamery znajdujące się w autobusach.

W połowie stycznia doszło do zniszczenia dwóch autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie, które stały na przystanku autobusowym przy ul. Jagiełły od strony murów obronnych. Pobazgrany sprayem został nowy autobus elektryczny i jeden autobus spalinowy.

O sprawie została powiadomiona policja. Dzięki systemowi monitoringu miejskiego policjantom udało się namierzyć i zatrzymać podejrzanego mężczyznę, który uciekł z przystanku. Jak się ostatecznie okazało, aktu wandalizmu dopuściło się dwóch mężczyzn, co nagrały kamery zamontowane w autobusach.

Na nagraniu widać, jak dwóch mężczyzn bazgrze sprayem po autobusach, które zatrzymały się na przystanku przy Jagiełły. Jeden z nich nie przestaje nawet tego robić, kiedy autobus rusza i przez chwilę biegnie razem z nim, malując cały czas przy tym sprayem po karoserii pojazdu.

- Policjanci zatrzymali tuż po zdarzeniu jednego z mężczyzn. Został on zatrzymany i przesłuchany. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Szkody wyceniono na blisko 2 tys. zł. Policjanci cały czas pracują nad ustaleniem tożsamości drugiego z wandali – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Ponadto śledczy sprawdzają czy zatrzymany mężczyzna nie odpowiada za inne akty wandalizmu na terenie miasta. Zgodnie z artykułem 288 kodeksu karnego, za zniszczenie mienia grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości