Wiadomości

Biznes na wsi – jaką firmę otworzyć?

17 stycznia 2023, 18:46
Franczyza na wsi, a może własny punkt usługowy? Dostępne opcje dla przedsiębiorców na wsi obecnie niczym nie ustępują możliwościom dla mieszkańców miast. Dowiedz się, jaki biznes otworzyć na wsi, by móc stabilnie się rozwijać.

Własna działalność albo franczyza na wsi – dlaczego warto zastanowić się, jaki biznes otworzyć na wsi?

Już od dawna przeprowadzka do miasta nie jest jedynym sposobem, by osiągnąć sukces w biznesie. Rozwój zawodowy jest teraz także możliwy bez problemu na obszarach wiejskich - na przykład w gminie Deszczno. Co sprawia, że warto dowiedzieć się, jaki biznes otworzyć na wsi? Sporo potencjału zapewnia tutaj sama demografia – w Polsce proporcja osób mieszkających w mieście stoi od lat na podobnym poziomie, a nawet nieznacznie się zmniejsza. Mniejszy exodus ze wsi do miast przekłada się na rosnący popyt na produkty czy usługi przedsiębiorstw działających na tych terenach. Sprawdzi się tutaj zarówno franczyza na wsi, jak i całkowicie samodzielny biznes. Wybór pod tym względem, jak również w kwestii rodzaju działalności, zależy między innymi od naszych możliwości, a także budżetu.

Handel, czyli sprawdzony pomysł na biznes: jaki sklep otworzyć na wsi?

Bez względu na to, gdzie mieszkamy, czy to w Kłodawie, czy Santoku, praktycznie każdy z nas codziennie lub co parę dni odwiedza różnego rodzaju sklepy. W przypadku mieszkańców wsi sytuacja pod tym względem może być nieco skomplikowana. Niektóre produkty często można kupić tylko w położonym kilka czy kilkanaście kilometrów dalej mieście, co wiąże się z ponoszeniem kosztów dojazdu z transportem i jest sporym utrudnieniem dla osób bez samochodu. Z tego względu nawet niewielki sklep może okazać się udanym biznesem. Jaki sklep otworzyć na wsi? Przede wszystkim postaw na sprzedaż towarów, które nie są dostępne w danej lokalizacji.

Czy franczyza na wsi się opłaca?

Szukając pomysłu na biznes, warto wziąć pod uwagę także poziom kosztów – zarówno początkowych, jak i bieżących. W przypadku sklepów wydatki na otwarcie działalności mogą sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. To ogromna kwota, jednak specjalnie przystosowane modele biznesowe pozwolą znacznie ją ograniczyć. Jednym z nich jest franczyza – niski wkład własny to jedna z najważniejszych jej zalet.

Niewielka Żabkafranczyza również dla małych miejscowości

Przykładem takiej firmy jest właśnie Żabka. Franczyza sklepów jest dostępna w całej Polsce, a już teraz w ramach sieci działa ponad 8 tysięcy punktów. Na początek wystarczy ok. 5 tysięcy złotych wkładu – za tę kwotę otrzymujemy w pełni wyposażony i zatowarowany sklep oraz niezbędne wsparcie w prowadzeniu biznesu.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości