• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Kolejne dofinansowania do in vitro – szansa na dziecko dla kolejnych par z Gorzowa Wlkp.

12 stycznia 2023, 16:05, part, 19
Dofinansowanie do zapłodnienia pozaustrojowego, to dla wielu par szansa na spełnienie marzeń o dziecku.

Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego w latach 2021-2024”, to realna pomoc dla mieszkańców z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., który współfinansuje leczenie par zmagających się z niepłodnością ze środków publicznych.

Statystyki są nieubłagane. Powszechnie wiadomo, że niepłodność dotyka już nawet 20% par. Niestety leczenie niepłodności od 2015 r. nie jest w Polsce refundowane i wiele par nie może sobie pozwolić na kosztowne leczenie. Dlatego niezwykle istotne jest finansowe wspieranie par z budżetów publicznych, które umożliwią im rozpoczęcie leczenia i zwiększą szansę na zajście w upragnioną ciążę.

Kto może skorzystać z programu?

Z programu mogą skorzystać pary będące w związku małżeńskim lub partnerskim, które uzyskały pozytywną kwalifikację medyczną i spełniają następujące warunki:

  • - wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 43 lat wg rocznika urodzenia,
  • - osoby, które są mieszkańcami Gorzowa Wielkopolskiego,
  • - osoby, które wyraziły zgodę na poniesienie kosztów kriokonserwacji (mrożenia) i przechowywania zarodków,
  • - osoby, które spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.

Podstawą uczestnictwa par w Programie na lata 2021–2024 jest kwalifikacja medyczna, zgodna z przepisami ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o leczeniu niepłodności, postępowaniem kwalifikującym do dofinansowania procedur w ramach Programu oraz kwalifikacja zgodna z kryteriami włączenia do Programu.

W ramach Programu, po pozytywnej kwalifikacji formalnej i medycznej, para może skorzystać z dofinansowania do jednej procedury zapłodnienia pozaustrojowego lub jednej procedury adopcji zarodka.

Jaka jest wysokość dofinansowania?

W programie przyznawany jest jeden z dwóch rodzajów dofinansowania:

  • - do 5000 zł – dofinansowanie do procedury zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, 
  • - do 2000 zł – dofinansowanie do procedury adopcji zarodka. 

 

Uczestnikom programu przysługuje dofinansowanie do 1 procedury.

Jak zgłosić się do programu?

Zgłoszenie się do programu jest bardzo prosty. Wystarczy zadzwonić na infolinię lub wypełnić i wysłać formularz.

Informacje na temat Programu można uzyskać dzwoniąc na Infolinię: 500 900 888 lub wysyłając wiadomość na adres: invimed@invimed.pl.

Szczegóły programu

oraz zgłoszenie do kwalifikacji (formularz kontaktowy) znajdują się na stronie:

Dofinansowanie do 5000 zł do in vitro dla par z Gorzowa Wlkp.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości