Wiadomości

Projekt domu Hiacynt

9 stycznia 2023, 09:32
Domy z poddaszem użytkowym łączą w sobie architektoniczną elegancję z wysoką funkcjonalnością. Dobrym przykładem udanego projektu jest Hiacynt z biura Archeton.

Komfortowe miejsce dla całej rodziny

Hiacynt to dom parterowy z poddaszem użytkowym, którego powierzchnia użytkowa wynosi 154,2 m2 zaś powierzchnia netto 184,7 m2. Budynek na planie prostokąta posiada dwuspadowy dach o kącie nachylenia 42°. Żeby spełnione były wymagania budowlane parcela musi mieć minimalne wymiary 16,6 m x 23,4 m.

Powierzchnia domu jest wystarczająca, aby zapewnić komfortowe warunki mieszkaniowe nawet 6-osobowej rodzinie. Łatwo też wyznaczyć strefę dzienną na dole i nocną na górze. Jak więc wygląda parter i poddasze użytkowe?

Hiacynt: parter

Powierzchnia parteru to 95,8 m2. Znaczną jego część stanowi duży, bo liczący aż 45 m2 salon. Przeszklone wyjście prowadzi z niego prosto na niewielkie patio na tyłach domu. Wewnątrz z pokoju dziennego przechodzi się poprzez hol i sień do pozostałych pomieszczeń. Tuż obok znajdują się po przeciwnych stronach schowek i kotłownia oraz niewielka łazienka. Bliżej wyjścia mieści się natomiast kuchnia o powierzchni 12,2 m2 oraz jeszcze jeden pokój.

Takie rozplanowanie świetnie się sprawdzi zwłaszcza dla osób, które lubią spędzać czas razem, do czego idealnie nadaje się duży salon. Można tu śmiało urządzić np. kino domowe lub inne miejsce wspólnej, rodzinnej rozrywki.

Hiacynt: poddasze użytkowe

Drugą kondygnacją do której z parteru prowadzi klatka schodowa jest poddasze użytkowe o powierzchni 75,8 m2 powierzchni użytkowej i 90,4 m2 powierzchni netto (dla parteru wielkości te były identyczne). W jego centralnej części mieści się przedpokój po bokach którego znajduje się garderoba oraz dwie przylegające do siebie łazienki. Z dwóch końców przedpokoju można się dostać do czterech pokojów/sypialni o porównywalnej powierzchni 12-13 m2. Dodatkowo po obydwu stronach domu znajdują się dwa szerokie balkony. Z każdego z pokoi prowadzą na nie przeszklone drzwi.

Wykonanie i materiały

Hiacynt jest domem murowanym ceramicznym. Wykonane z cegły kratówki ściany są dodatkowo izolowane wysokiej klasy styropianem i wełną mineralną, Zarówno strop, jak i schody są żelbetowe, konstrukcja dachu jest natomiast drewniana krokwiowo-jętkowa.

Proponowany typ ogrzewania to kocioł na gaz, ale dostępna jest również wersja z pompą ciepła. Dzięki nowoczesnej izolacji dom posiada bardzo dobre parametry cieplne, co skutecznie chroni go zarówno przed nadmiernymi upałami w lecie, jak i dużymi mrozami w zimie.

Inne projekty domów Archeton

Projekt domu Hiacynt został przygotowany, podobnie, jak wszystkie inne nasze projekty przez zespół doświadczonych architektów. Dokumentacja zawiera wszystkie szczegóły niezbędne do rozpoczęcia budowy. W razie potrzeby nasi specjaliści dopasowują projekt do indywidualnych potrzeb klienta.

W naszym portfolio znajdziesz też więcej gotowych projektów zarówno domów z poddaszem użytkowym, jak i piętrowych oraz parterowych. Dostępne od ręki i w promocyjnych cenach – sprawdź naszą ofertę!

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości