• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Nietypowe atrakcje dla dzieci w Warszawie. Poznaj 5 najlepszych

30 grudnia 2022, 11:04, partn,2
Warszawskie zoo, Centrum Nauki Kopernik nad Wisłą, a także Łazienki Królewskie – to najbardziej popularne atrakcje dla dzieci i całej rodziny, które znajdują się w Warszawie. Jednak nie tylko one mają szansę spodobać się najmłodszym turystom. Warto poznać 5 najlepszych, ale nietypowych atrakcji dla dzieci, jakie są w stolicy.

1.   Muzeum dla Dzieci im. Janusza Korczaka

Wizyta w muzeum być może nie brzmi zachęcająco dla najmłodszych, ale co innego, jeśli planowane są odwiedziny w Muzeum dla Dzieci, gdzie właśnie z myślą o nich przygotowano wszystkie ekspozycje. W takim miejscu można zapomnieć o obowiązującym w większości takich miejsc zakazie dotykania eksponatów.

Muzeum dla Dzieci powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie już prawie 20 lat temu i to pierwsze w pełni dedykowane najmłodszym muzeum etnograficznym w Polsce. Mogą tam nie tylko oglądać ekspozycje, które umieszczono w kolejnych salach, ale też zadawać pytania, które nie pozostaną bez odpowiedzi.

Warto wybrać się do Muzeum dla Dzieci także w weekend, ponieważ są tam wtedy organizowane warsztaty dla całej rodziny czy ciekawe akcje lub koncerty.

2.   Manufaktura Cukierków

Które dziecko nie lubi słodyczy? To raczej pytanie retoryczne, ponieważ cukierki, czekoladki, żelki i inne słodkości są uwielbiane przez małych łasuchów. Dzieci mogą do woli przyglądać się, jak powstają słodycze, jeśli wybiorą się do Manufaktury Cukierków w Warszawie. Nie jest to jedynie sklep, ale miejsce, gdzie słodkości są produkowane.

Podczas pokazów wytwarzania karmelków dzieci mogą obserwować cały proces, który przebiega zgodnie z XVII-wieczną tradycją. Do wyboru jest ponad 80 smaków i 150 wzorów.

3.   Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek

W Warszawie znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia, ale być może niewielu turystów, którzy wynajmują hotele Warszawa, wie, że na Podwalu mieści się Muzeum Domków Lalek, Gier i Zabawek. Adresowane jest głównie do dzieci, ale i dorośli mogą się w nim świetnie bawić. Po przekroczeniu progów muzeum odnosi się wrażenie, że jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki można przenieść się do czasów dzieciństwa.

Ekspozycja składa się z ponad 120 odrestaurowanych domków, sklepików czy pokoi dla lalek, które pochodzą z różnych okresów i z różnych krajów. Można więc sprawdzić, jak na przestrzeni kolejnych lat zmieniały się takie zabawki dla najmłodszych. Ciekawie prezentuje się chociażby niebieski Dom Rodziny Muminków.

4.   Folwark Bródno

Bez konieczności opuszczania Warszawy można przenieść się na polską wieś. Dzieci docenią jej uroki w krótkim czasie, kiedy tylko będą mogły dotknąć kóz Matyldy, Tyci i Klementyny, krówki Basi czy wielu innych zwierząt gospodarczych – kaczek, kur, gęsi i królików. Niektóre z nich wolno także karmić. Folwark Bródno mieści też część botaniczną, gdzie znajdują się ogródki warzywne, a także plenerowa wystawa maszyn rolniczych.

Trudno uwierzyć, że w granicach stolicy jest tak zaciszne i sielskie miejsce jak Folwark Bródno. Dzieciaki będą mogły bawić się tam całkowicie swobodnie.

5.   Dla miłośników dinozaurów i nie tylko

Pałac Kultury i Nauki nie jest tylko najbardziej rozpoznawalnym symbolem Warszawy, ale również miejscem, w którym mieszczą się ciekawe instytucje i muzea. Jednym z nich jest Muzeum Ewolucji, gdzie można zobaczyć autentyczne i bardzo dobrze zachowane szkielety dinozaurów czy skamieniałości. Warto dowiedzieć się, jacy byli przedstawiciele poszczególnych gatunków pradawnych gadów.

Kameralne Muzeum Ewolucji kryje w sobie np. najstarszą znaną żabę, którą odnaleziono w okolicy Krajkowa czy rekonstrukcję słynnego australopiteka Lucy. Wizyta w takim miejscu będzie nie tylko frajdą dla najmłodszych, ale i może stanowić dla nich pouczającą lekcję. Można wynająć więc hotele Warszawa Centrum, skąd piechotą da się dotrzeć do wielu ważnych atrakcji dla dzieci w stolicy.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości