• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/4°
  • Pojutrze /4°
  • Jakość powietrza (CAQI): 31 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Zakupy przed świętami zrobisz również w niedziele

10 grudnia 2022, 17:15
W niedzielę 11 grudnia sklepy i galerie będą otwarte. Wszystko za sprawą niedzieli handlowej. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia czekają na nas łącznie dwie niedziele handlowe. W jakich godzinach zrobimy zakupy w niedzielę handlową w Gorzowie?

Od lutego 2022 roku obowiązują przepisy, które uszczelniły zakaz handlu w niedzielę. Wcześniej wiele sklepów wykorzystywało lukę w prawie i otwierało się pod przykrywką usług pocztowych. Natomiast zgodnie z nowelizacją ustawy, w niedzielę mogą być tylko otwarte te sklepy, które mają 40% przychodów z działalności pocztowej lub za kasą stoi sam właściciel.

W zamian za to rząd wyznaczył w ciągu roku siedem niedziel handlowych. Pięć z nich już za nami. Dwie ostatnie niedziele handlowe przypadają na grudzień, tak aby można było łatwiej zrobić zakupy przed świętami.

W tym roku niedziele handlowe przed świętami Bożego Narodzenia przypadają na 11 i 18 grudnia. W tym czasie można spodziewać się zwiększonego ruchu zwłaszcza w galeriach handlowych, gdzie wiele osób wyruszy w poszukiwaniu świątecznych prezentów.

Godziny otwarcia sklepów w niedziele handlowe w Gorzowie

Lidl - godz. 8-20

Biedronka - godz. 9-19

Kaufland - godz. 9-20

Intermarche - godz. 9-18

Aldi - godz. 9-20

Stokrotka - godz. 9-21

Galeria Askana -  godz. 10-20

Nova Park - godz. 10-20

Galeria Feeria - godz. 12-20

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości