• Dziś -2°/-5°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 70 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Centrum Zdrowia Psychicznego uruchomiło poradnię dla dzieci i młodzieży

1 grudnia 2022, 12:42
Coraz więcej dzieci i młodzieży potrzebuje pomocy psychologa lub psychiatry. Z pomocą najmłodszym wychodzi Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie. Uruchomiony został właśnie Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży.

Na początku tygodnia minister zdrowia Adam Niedzieli przyznał, że w Polsce nastąpił ogromny wzrost zapotrzebowania na pomoc psychologów i psychiatrów. Pomocy potrzebuje nawet 60% więcej dzieci, niż miało to miejsce przed pandemią i wybuchem wojny w Ukrainie.

Dlatego cieszy fakt, że w czwartek 1 grudnia Centrum Zdrowia Psychicznego wchodzące w skład Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie uruchomiło Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży. - To milowy krok w pomocy psychologicznej dzieciom i młodzieży w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie – podkreśla Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci Młodzieży znajduje sę w szpitalnych budynkach przy ul. Walczaka 42. Pomieszczenia zostały wyremontowane na potrzeby ośrodka.

Gorzowski ośodrek ma I stopień referencyjny i jest elementem systemu ochrony zdrowia dzieci i młodzieży. Jest to miejsce, w którym realizowane są świadczenia w zakresie ambulatoryjnym przez psychologów, psychoterapeutów oraz terapeutów środowiskowych.

Rejstracja i udzielanie informacje jest czynne od poniedziałku do piątku. Można dzwonić pod numer telefonu 95 7827951. W poniedziałki i środy w godz. 7.30-20 oraz we wtorki, czwartki i piątku w godz. 7.30-15.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości