Wiadomości

Siarka odchudza? Sprawdź co mówią najnowsze badania

15 listopada 2022, 12:30
Siarka jest składnikiem odżywczym, nie lekiem, czy lekarstwem na receptę. Jako pierwiastek ma wiele pozytywnych zastosowań. Zwiększa ona odporność organizmu poprzez znacznie większą produkcję enzymów w gruczołach ciała.

Jakie działanie właściwie ma siarka w organizmie?

Kuracje pitne mają działanie przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, odtruwające i regeneracyjne. Poprawia ona również krążenie krwi oraz elastyczność tkanek w organizmie, promuje zdrowy i przyspieszony wzrost włosów i paznokci. Eliminuje "wolne rodniki" oraz zmniejsza alergie na niektóre produkty spożywcze i pyłki. Przyczynia się również do spadku masy ciała, przez przyspieszenie procesu metabolicznego - na co jasno wskazują przeprowadzone badania: https://bristolbusko.pl/siarczkowa-dieta-redukcyjna.

W jaki sposób zrzucić zbędne kilogramy?

Walka z kilogramami dla wielu osób jest długa i trudna, co prawda nie można przeskoczyć tego procesu, ale możliwe jest, żeby go przyspieszyć, przy pomocy siarki. Codzienna dieta wzbogacona siarką pomoże nam uzyskać efekty, które zostaną z nami na długo oraz poprawią nasz ogólny stan zdrowia, wygląd oraz samopoczucie. Siarka znacząco wpływa na tempo metabolizmu człowieka. Z badań wynika, że możemy stracić nawet 7 kilogramów w ciągu miesiąca, oraz uzyskać zdrowe włosy i paznokcie. Z tego właśnie powodu warto jest spróbować kuracji wodą siarczkową, w tym artykule dowiemy się nieco więcej na jej temat i poznamy jej niesamowite właściwości. 

Zalety zawarcia wody siarczkowej w codziennej diecie

Woda siarczkowa zdecydowanie przewyższa inne wody swoją ilością makro i mikroelementów, reguluje poziom łaknienia, dzięki wpływowi na poziom leptyny, dzięki wysokiemu poziomowi pH pozwala na odkwaszenie organizmu. Zanotowano również, że:

  • poprawia jakość snu
  • sprzyja redukcji masy ciała
  • poprawia wygląd paznokci
  • poprawia wygląd włosów
  • wspiera mineralizację organizmu
  • poprawia kondycję psychofizyczną organizmu
  • poprawia jakość skóry.

Badania zalecane są również osobom, które mają problemy między innymi z zaburzeniami przemiany materii, chorobami układu pokarmowego, zatrucia metalami, czy chorobami dróg oddechowych.

Na co wpływa kuracja wodami siarczkowymi?

Wody siarczkowe pozytywnie wpływają na poziom cukru we krwi i moczu,  wydalania kwasu moczowego, obniżania jego poziomu we krwi i powodują wzrost kreatyniny, potasu, wapnia w moczu. Picie wody siarczkowej sprawia, że zwiększone jest tempo przemiany materii, co prowadzi do szybszej utraty kilogramów.

Nie należy jednak jej stosować, gdy borykamy się z problemami czynnej choroby wrzodowej przewodu pokarmowego, ostrych stanów zapalnych i krwawienia przewodu pokarmowego, żółtaczką, niewydolnością nerek, ostrą kamicą nerkową, niewydolnością krążenia, czy zaburzeniami ruchliwości jelit. Kuracja wodą siarczkową niewskazana jest również w przypadku, gdy jesteśmy po operacji żołądka. Picie wód siarczkowych na pewno przyniesie dobre efekty, szczególnie w połączeniu z dietą pod okiem dietetyka, aktywności fizycznej i w przypadku braku przeciwwskazań.

Kuracja pitna łagodzi zaburzenia układu nerwowego,  pozwoli na obniżenie stężenia cholesterolu i trójglicerydów, jej regularne spożywanie sprawi również, że uzupełnimy niedobory minerałów w organizmie i poradzimy sobie ze zlikwidowaniem różnego rodzaju problemów skórnych, czy jej stanach zapalnych, sprawia także, że szybciej się goi. Zmniejsza skutki astmy, dysfunkcję erekcji, a nawet pomaga w transporcie omega-3 w całym ciele oraz pozwala organizmowi produkować witaminę B-12. Pomoże zachować lepszą sprawność nerek i złagodzi problemy z utrzymaniem wody.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości