• Dziś 22°/12°
  • Jutro 27°/16°
  • Pojutrze 25°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 16 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Stratuje Speedway Grand Prix 2023. Kiedy odbędzie turniej w Gorzowie?

17 kwietnia 2023, 09:23, Marcin Kluwak
fot. archiwum
W sobotę 29 kwietnia w chorwackim Gorican startuje walka o tytuł drużynowego mistrza świata na żużlu. W sezonie 2023 zaplanowano 10 rund, z czego jedna z nich odbędzie się w Gorzowie. Turniej Grand Prix w Gorzowie zaplanowano na sobotę 24 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza.

Podczas tegorocznego cyklu Speedway Grand Prix zaplanowano 10 rund, które odbędą się w 8 krajach, z czego aż 3 rundy zostaną rozegrane w Polsce - w Warszawie, Gorzowie i Toruniu. Z kolei Grand Prix 2 będzie miało 3 rundy - w Pradze, Gorzowie i Vojens.

Pierwsze zawody Grand Prix w tym sezonie już w sobotę 29 kwietnia w chorwackim Gorican. O tytuł indywidualnego mistrza świata na żużlu będzie walczył oczywiście trzykrotny mistrz Bartosz Zmarzlik, a także Leon Madsen czy Maciej Janowski. W cyklu Grand Prix biorą udział również dwaj zawodnicy Stali Gorzów - Martin Vaculik i Anders Thomsen, którzy otrzymali dzikie karty od Discovery Sport Events, czyli organizatora cyklu Grand Prix.

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix 2023? Czy turnieje Speedway Grand Prix będą transmitowane w telewizji?

Wszystkie polskie rundy Grand Prix, czyli te, które odbędą się w Warszawie, Gorzowie i Toruniu będą transmitowane na antenie stacji TTV. Pozostałe turnieje zagraniczne będzie można obejrzeć tylko na platformie Player i Eurosport Extra.

Kiedy odbędzie się turniej Grand Prix w Gorzowie?

Turniej Grand Prix odbędzie się w Gorzowie w sobotę 24 czerwca 2023 roku. Natomiast dzień wcześniej, w piątek 23 czerwca na stadionie im. Edwarda Jancarza juniorzy powalczą o tytuł indywidualnego mistrza świata juniorów w ramach turnieju Grand Prix 2.

Warto przypomnieć, że Gorzów będzie organizatorem turniejów Grand Prix aż do 2025 roku.

Terminarz Speedway Grand Prix 2023

- 29 kwietnia - Gorican (Chorwacja)

- 13 maja - Warszawa

- 3 czerwca - Praga (Czechy)

- 10 czerwca - Teterow (Niemcy)

- 24 czerwca - Gorzów

- 15 lipca - Malilla (Szwecja)

- 12 sierpnia - Ryga (Łotwa)

- 2 września - Cardiff (Wielka Brytania)

- 16 września - Vojens (Dania)

- 30 września – Toruń

Terminarz Grand Prix 2 – dawne Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów

- 2 czerwca Praga (Czechy)

- 23 czerwca Gorzów

- 15 września Vojens (Dania)

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości