• Dziś /-2°
  • Jutro /0°
  • Pojutrze /2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 83 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Child Alert: 5-letnia Mia została uprowadzona. Najpierw zabito jej matkę

5 listopada 2022, 22:50
Policja ogłosiła Child Alert. Poszukiwana jest 5-letnia Mia, która została uprowadzona przez ojca, obywatela Norwegii, po tym jak mężczyzna zabił matkę dziecka. Dziewczynka ma 134 cm wzrostu i rude włosy. Sprawca może poruszać się białym volkswagenem up o numerach rejestracyjnych KOS6356A.

W sobotę 5 listopada po godz. 17 w jednym z mieszkań w Oświęcimiu w województwie małopolskim zostały odnalezione zwłoki 26-letniej kobiety. Ofiara miała rany cięte szyi, obok ciała znaleziono zakrwawiony nóż. Wiadomo, że w mieszkaniu znajdowała się również 5-letnia Mia, która po zabójstwie kobiety zniknęła.

Podejrzewany o zabójstwo i uprowadzenie 5-letniej Mii jest partner kobiety i ojciec dziewczynki - 25-letni obywatel Norwegii Ingebright G.

W sobotni wieczór po godz. 22 Komenda Główna Policji zdecydowała się na ogłoszenie Child Altertu. Jest to system natychmiastowego rozpowszechniania wizerunku zaginionego dziecka za pośrednictwem dostępnych mediów.

- Dziewczynka ma 5 lat i 134 cm wzrostu, włosy rude. Miejsce zaginięcia - Oświęcim. Dziewczynka została uprowadzona przez obywatela Norwegii, podejrzewanego o dokonanie zabójstwa matki dziecka. Sprawca uprowadzenia może poruszać się pojazdem marki VW Up koloru białego o nr rej. KOS6356A – czytamy w komunikacie policji.

AKTUALIZACJA

godz. 23.15 - Dziewczynka cała i zdrowa została odnaleziona. Dzięki informacjom przekazanym przez polską polciję pojazd, w którym znajdowała się Mia zostal zatrzymany w Danii przez duńskich funkcjonariuszy - poinformowała Komenda Główna Policji.

Policjanci zatrzymali również 25-letniego Norwega, który jest podejrzewany o dokonanie zabójstwa 26-letniej kobiety, matki Mii.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości