• Dziś -2°/-2°
  • Jutro /-2°
  • Pojutrze /-3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 79 Zła jakość powietrza! Lepiej zostań dzisiaj w domu.
Wiadomości

Czy klocki LEGO są odpowiednie dla dzieci?

31 października 2022, 16:34, art. part, 3
Podstawowym filarem rozwoju każdego dziecka jest zabawa. Dzieci uwielbiają się bawić. W zabawie rozładowują swoje emocje oraz przepracowują wiele życiowych sytuacji. Zabawa pozwala dzieciom na zdobywanie kolejnych poziomów w rozwoju i edukacji. Aby tworzyć wysokojakościową zabawę, wcale nie potrzeba wielu drogich, modnych zabawek. Dzieci uwielbiają proste zabawki, które mogą modulować, zamieniać i przekształcać. Prostota w dziecięcej zabawie jest ponadczasowa. Jedną z najlepszych inwestycji w edukację dzieci jest zakup dużej liczby klocków.

Jakie klocki wybrać dla najmłodszych dzieci?

Dla najmłodszych użytkowników warto wybrać klocki, które będą przykuwały ich uwagę, ale jednocześnie będą duże, co zdecydowanie zwiększy bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z wartościowych przykładów takich klocków są produkty z serii LEGO DUPLO, które znajdziesz np. na: https://www.mediaexpert.pl/zabawki/lego/klocki-lego-duplo.

Mają bardzo mocne, wyraźne kolory, dlatego dzieci chętnie sięgają po nie w zabawie. Klocki te zostały skonstruowane, tak by były łatwe do chwycenia przez małe rączki. Dodatkowo duży rozmiar klocków znacznie utrudnia włożenie ich do buzi. 

Producent klocków LEGO DUPLO określa minimalny wiek użytkownika jako 18 miesięcy. Zakłada się jednak, że dzieci młodsze, samodzielnie siedzące, bez problemu mogą próbować swoich sił w zabawie klockami, oczywiście pod ścisłą kontrolą wzroku rodzica lub opiekuna. 

Idealnym wyborem pierwszych klocków z serii LEGO DUPLO wydaje się być pudełko z klockami, które zawiera wiele różnokolorowych klocków, a także instrukcję konstruowania różnych przedmiotów i zwierząt, np. kaczuszki, wieloryba czy też serduszka. 

Klocki z serii LEGO DUPLO służą przede wszystkim zabawie, jednak są doskonałym sposobem na poznawanie przez dziecko otaczającego go świata. W sprzedaży są dostępne różne zestawy, dzięki którym dzieci mają szansę wzbogacać swoje słownictwo, a także poznawać cyfry, litery, pojazdy czy zawody. Klocki te to doskonałe narzędzie edukacyjne dla najmłodszych. 

Jak korzystać z klocków LEGO DUPLO? 

Klocki LEGO DUPLO stawiają przed nami ogrom możliwości działania. Nawet posiadając tylko jeden zestaw klocków, mamy szansę twórczo bawić się z naszym dzieckiem. 

Kolorowe klocki dają możliwość: 

  • - segregowania ze względu na kolor klocków,
  • - segregowania ze względu na kształt klocków,
  • - nauki stopniowania przymiotników,
  • - nauki przeliczania elementów. 

Klocki LEGO a bezpieczeństwo dzieci

Klocki LEGO nie należą do najtańszych zabawek. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że klocki LEGO DUPLO to inwestycja na lata, dlatego świetnie nadają się na prezent z każdej możliwej okazji. Klocki te rosną razem z dzieckiem.

Wszystkie klocki i figurki z zestawów LEGO DUPLO wykonane zostały z twardego, trwałego, a przede wszystkim bezpiecznego, wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS. Polimer, z którego zostały wyprodukowane klocki, jest termoplastyczny, dlatego wszystkie produkty LEGO są wytrzymałe i sprężyste. Wszystkie materiały silikonowe wykonane są z tworzyw wykorzystywanych w wielu produktach konsumenckich. 

Warto wiedzieć, że ze wszystkich produktów marki LEGO to właśnie klocki LEGO DUPLO przechodzą szereg najbardziej rygorystycznych testów bezpieczeństwa. Klocki ze wspomnianej serii nie mają żadnych ostrych narzędzi, dlatego świetnie sprawdzą się do nauki manipulowania przedmiotami i budowania.  

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości