• -1 27°/17°
  • Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 21 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Jak wybrać solidną koparko-ładowarkę?

20 października 2022, 13:17
Branża budowlana przeżywa prawdziwy rozkwit. Dlatego musisz być konkurencyjny, co zrobisz nie tylko przy pomocy jeszcze bardziej dopracowanej oferty, ale również wtedy, gdy skorzystasz z nowoczesnego sprzętu. Jedną z najpopularniejszych maszyn jest wielofunkcyjna koparko-ładowarka. Podpowiadamy Ci, jak wybrać model, który sprawdzi się w Twojej firmie.

Jakie są najważniejsze parametry koparko-ładowarki?

Podczas wyboru koparko-ładowarki koniecznie zwróć uwagę na możliwości, jakie zapewnia dany model. Dzięki temu będziesz nie tylko zadowolony z jego sposobu działania, ale również zyskasz pewność, że maszyna poradzi sobie ze wszystkimi zadaniami i pracami. Dlatego pierwszym krokiem podczas wyboru nowego lub używanego sprzętu powinno być sprawdzenie, jak działają następujące części:

  • - silnik i skrzynia biegów – koniecznie przekonaj się, czy po włączeniu silnika maszyna szybko się uruchamia, bez nienaturalnych dźwięków czy wycieków, sprawdź też, jak działają poszczególne skrzynie biegów;
  • - układ jezdny – przed zakupem wykonaj próbną jazdę, aby określić, czy wszystkie koła działają z równą mocą, czy wchodzenie w zakręty wymaga dużej siły, a przede wszystkim, czy jazda koparko-ładowarką daje całkowitą kontrolę nad maszyną;
  • - układ hydrauliczny – szczególnie jeśli kupujesz używaną koparko-ładowarkę, to dokładnie sprawdź pompy hydrauliczne, stan uszczelek oraz prawidłowe ułożenie przewodów;
  • - podwozie – musi być szczelne i pozbawione dodatkowych spawów;
  • - opony – zły stan opon nie tylko utrudnia jazdę w różnych warunkach, ale też wpływają na wzrost spalania, więc kluczowa jest ich wysoka jakość.

Oprócz tych parametrów zwróć uwagę na to, jaki wykorzystano rodzaj napędu i wielkość kół, jaka jest masa, zasięg kopania oraz moc koparko-ładowarki, a także czy z łatwością znajdziesz części zamienne i autoryzowany serwis.

Nowa czy używana koparko-ładowarka – co wybrać?

Koparko-ładowarka to bardzo ważny sprzęt dla Twojej firmy, jednak wiąże się także ze sporymi inwestycjami. Dlatego wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na używane modele, aby obniżyć poniesione koszty. Oczywiście do dyspozycji masz też zupełnie nowe maszyny, które będą maksymalnie dopasowane do Twoich potrzeb, a przede wszystkim ich stan techniczny jest nienaganny. 

Pamiętaj o tym, że nowe koparko-ładowarki przez wiele lat nie będą wymagały napraw, a do tego możesz bez problemu skorzystać z gwarancji, jaką zapewnia producent. Jednak najważniejszą wadą jest koszt takiej maszyny. Jeśli Twoja firma dopiero się rozwija bądź zaskoczyła Cię awaria dotychczasowego sprzętu, to zapewne dla budżetu przedsiębiorstwa dużo korzystniejszym rozwiązaniem będzie używana koparko-ładowarka. Tym bardziej że wiele z dostępnych modeli wyróżnia się naprawdę dobrym stanem technicznym. Dzięki temu masz pewność, że będą Ci służyły przez wiele lat. 

Koparko-ładowarka dostosowana do potrzeb firmy

Podczas zakupu firmowego sprzętu zawsze kieruj się jego przeznaczeniem oraz maksymalnym dostosowaniem do prac, jakie ma wykonywać. Dlatego nie ograniczaj się jedynie do niskiej ceny, tylko zwróć uwagę na wielkość koparko-ładowarki oraz koszty eksploatacyjne, z jakimi może wiązać się kupno zbyt dużego modelu.

Zatem zacznij od określenia aktualnych oraz przyszłych potrzeb Twojej firmy. Zastanów się, do jakich prac będziesz wykorzystywać koparko-ładowarkę, na jakim terenie będą odbywały się te prace, a przede wszystkim, jakie łyżki oraz pozostałe narzędzia będą potrzebne do realizacji wszystkich zadań.

Niekiedy jeszcze przed zakupem warto wynająć sprzęty o różnych parametrach i wypróbować poszczególne opcje. Tym samym jeszcze łatwiej będzie Ci określić, która z tych maszyn faktycznie sprawdzi się w Twojej firmie. Poza tym bez problemu zrealizujesz wszystkie zadania, bez konieczności szybkiego zakupu nowej lub używanej maszyny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości