• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Trener Chomski zostaje w Stali Gorzów na kolejne 2 lata

20 października 2022, 12:14
fot. Marcin Kluwak
W czwartek Stal Gorzów oficjalnie poinformowała, że na najbliższe dwa lata na stanowisku trenera zostaje Stanisław Chomski. Trener wicemistrzów Polski został wybrany najlepszym trenerem sezonu 2022.

W niedzielę 25 września na stadionie w Lublinie odbył się finał drużynowych mistrzostw Polski pomiędzy drużyną Stali Gorzów i Motorem Lublin. Po niezwykle zaciętym meczu, lepszy okazał się zespół gospodarzy. Motor Lublin zapewnił sobie mistrzostwo Polski już w 14 biegu. Natomiast drużyna Stali Gorzów zdobyła srebrny medal.

Jeszcze przed zakończeniem sezonu 2022 było wiadomo, że na następny rok w drużynie zostaje Szymon Woźniak, Martin Vaculik i Anders Thomsen. Skład uzupełni Wiktor Jasiński i juniorzy oraz nowy zawodnik - Oskar Fajfer.

Natomiast w czwartek 20 października, Stal Gorzów poinformowała, że w klubie zostaje również trener Stanisław Chomski i to aż na najbliższe dwa sezony. - Trener Stanisław Chomski ustalił warunki kontraktu z gorzowską Stalą na sezony: 2023, 2024 – czytamy w komunikacie Stali Gorzów.

Warto wspomnieć, że podczas tegorocznego gali PGE Ekstraligi, Stanisław Chomski odebrał statuetkę „szczakiela” za najlepszego trenera sezonu 2022.

Stanisław Chomski to wychowanek Stali Gorzów, który po zakończeniu kariery żużlowca w 1980 roku zajął się pracą trenerską. Chomski był trenerem Stali Gorzów w latach 1988-1995 oraz 1999-2009. A obecnie prowadzi gorzowski klub nieprzerwanie od 2015 roku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości