• Dziś 28°/16°
  • Jutro 29°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 13
Wiadomości

Przykłady zastosowania sitodruku w różnych branżach

30 września 2022, 14:41
Sitodruk jest niezwykle popularną metodą drukarską, która pozwala uzyskać wyjątkowo dokładnie odwzorowane zdjęcia i ilustracje na wszelkiego rodzaju płaskich podłożach. Jest to także najstarsza będąca do dziś w użyciu technika poligraficzna. Jeśli zależy Ci na wysokiej jakości odbitkach, które podkreślą wszystkie ważne szczegóły, koniecznie zainteresuj się tą metodą drukarską. Pozwoli ona na kompleksową realizację zamówienia i umożliwi zachowanie najwyższych standardów.

Cechy charakterystyczne sitodruku

Ten sposób drukowania charakteryzuje się wyjątkowo wysoką jakością, ale trzeba pamiętać, że jest także bardzo czasochłonny (jeśli zależy Ci na czasie, szybciej będzie wykonać odbitki cyfrowe). Dla uzyskania pożądanego efektu konieczne jest użycie specjalnej maszyny drukującej. Pozwala ona na naniesienie na podłoże dowolnych barw z palety CMYK i Pantone, co sprawia, że również skomplikowane grafiki są łatwe do odtworzenia. Nawet najbardziej zaawansowane przejścia tonalne wykonane z wykorzystaniem techniki sitodruku wyglądają doskonale. Umożliwia on użycie nie tylko konwencjonalnych farb, ale także innych, znacznie bardziej zaawansowanych, w tym również takich, które pozwalają na przykład na wykonanie fluorescencyjnych nadruków. Wykonana grafika jest bardzo trwała i nie niszczy się wskutek wielokrotnego prania, co może trapić niektórych klientów zamawiających znakowanie odzieży.

Zastosowanie sitodruku

Sitodruk doskonale się sprawdza jako metoda umożliwiająca wykonywanie nadruków zarówno mało-, jak i wielkoformatowych. Technologia ta świetnie się nadaje do znakowania wszelkiego rodzaju tkanin, co sprawia, że ma ona bardzo szerokie zastosowanie przy produkcji odzieży. Dzięki niej można ozdobić bluzy, koszulki, ale także i inne części stroju zarówno w celach reklamowych, jak i na zamówienie marki, która planuje wypuszczenie serii ubrań ozdobionych grafikami. 

Nie jest to jednak jedyne zastosowanie sitodruku, pozwala on również na tworzenie odbitek na bardziej tradycyjnym podłożu — wykonasz dzięki niemu również plakaty, kalendarze, czy nadruki na segregatory. Jeśli więc potrzebujesz wyprodukować większą ilość gadżetów reklamowych, nie czekaj i zainteresuj się sitodrukiem. Ta metoda tworzenia odbitek wygląda dobrze nie tylko na materiale, ale także w przypadku innych rodzajów podłoża, takich jak papier, tektura, folia, a także metal, czy szkło. Sitodruk jest często wybierany, ponieważ stanowi stosunkowo tanią metodę tworzenia nadruków i skorzystanie z niego jest bardzo ekonomiczne zwłaszcza w przypadku dużych nakładów. Stosunek ceny do jakości w przypadku tej techniki prezentuje się bardzo dobrze i dlatego wiele osób ją wybiera do realizacji swoich projektów. 

Skorzystaj z usług szwalni tekstylnej, aby mieć pewność, że wydruki wyjdą doskonale. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnych maszyn do robienia oznakowań i wiedzy fachowej po dostarczeniu odpowiedniego pliku pracownicy szwalni będą mogli wykonać dla Ciebie najwyższej klasy odbitki na odzieży — dokładnie takie, jakich potrzebujesz.

Ofertę sitodruku znajdziesz na: https://www.reflect.pl/sitodruk.html

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości