• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Dalmierze laserowe – czym różnią się od ultradźwiękowych i dlaczego warto je wybrać?

28 września 2022, 21:00
Planujesz zakup dalmierza i zastanawiasz się, jaki wybrać? Z pewnością spotkałeś się już z niejedną pozytywną opinią na temat dalmierzy laserowych. Zobacz, czym różnią się od urządzeń ultradźwiękowych i dlaczego warto wybrać właśnie laserowe.

Jakie są główne zalety dalmierzy laserowych?

Zastanawiasz się, dlaczego dalmierze laserowe cieszą się tak dużą popularnością? Otóż przede wszystkim wyróżnia je bardzo wysoka dokładność pomiaru, zwłaszcza w przypadku dalmierzy fazowych. Wynosi ona nawet 1 mm. Poza tym dalmierze laserowe mają naprawdę duży zasięg, który może osiągać nawet ponad 1000 m (głównie dalmierze impulsowe). Warto także wiedzieć, że dalmierz laserowy charakteryzuje się niezawodnością pomiaru także w trudnym terenie, pełnym różnego rodzaju przeszkód. Cechuje go także wysoka skuteczność w przypadku obiektów, które odbijają sygnał pod dużym kątem. Co więcej, dalmierz laserowy działa naprawdę szybko. Potrafi zmierzyć kilkumetrową odległość nawet w sekundę. Celowanie takim dalmierzem jest bardzo proste dzięki widocznej plamce laserowej. Warto również wiedzieć, iż urządzenia te charakteryzują się niskim zużyciem energii oraz możliwością integracji ze specjalnym oprogramowaniem do zaawansowanych obliczeń. Wysokiej jakości dalmierze laserowe znajdziesz w ofercie sklepu internetowego https://techniktoolssklep.pl/.

Ograniczenia dalmierzy ultradźwiękowych

Dalmierze ultradźwiękowe zamiast fali elektromagnetycznej emitują falę dźwiękową. Urządzenia te kuszą kupujących przede wszystkim stosunkowo niską ceną. Przydatne może być to, iż umożliwiają pomiar do przeźroczystych obiektów, nawet tafli wody. Warto jednak mieć świadomość tego, że takie urządzenia mają sporo ograniczeń. Przede wszystkim cechuje je mały zasięg pomiaru, wynoszący zazwyczaj maksymalnie kilkanaście metrów. Jego dokładność również nie jest zbyt duża, zwłaszcza w przypadku obiektów, które odbijają sygnał pod większym kątem. Poza tym dalmierze ultradźwiękowe wymagają szczególnego skupienia i dokładności podczas prowadzenia pomiaru. Pojawienie się na drodze sygnału przypadkowych obiektów może sprawić, że pomiar będzie zawierał spore błędy. W związku z tym takie urządzenia najlepiej sprawdzają się na otwartych przestrzeniach lub w pustych pomieszczeniach.

Jak widać, dalmierze laserowe to zazwyczaj znacznie lepszy wybór niż dalmierze ultradźwiękowe. Urządzenia laserowe mają mniej ograniczeń i większe możliwości wykonywania pomiaru.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości