Światowy Dzień Bez Samochodu obchodzony jest w Polsce od 2004 roku, natomiast w Gorzowie od 2016 roku. Celem kampanii jest przekonanie mieszkańców do zmiany przyzwyczajeń transportowych, na te które są przyjazne środowisku.
Dlatego też władze Gorzowa zachęcają mieszkańców, aby w czwartek 22 września zamiast samochodu, wybrali rower, autobus lub tramwaj. Osoby, które zdecydują się na wybranie autobusu lub tramwaju, nie będą musiały kasować biletów i obawiać się kanarów, ponieważ przejazdy komunikacją miejską przez cały czwartek będą darmowe.
Zobacz, jak wygląda Gorzów teraz – kamera na żywo
|
Bad Boys Blue, No Mercy, Francesco Napoli i Joy
3 października 2026
kup bilet |
|
Kabaretowa Biesiada Śląska
22 listopada 2026
kup bilet |
|
OD NOWA: Kortez | Igo | Ralph Kaminski | Kasia Sienkiewicz
26 lipca 2026
kup bilet |
|
NIRVANA SYMPHONIC TRIBUTE - przebojowy program na żywo w Polsce
6 listopada 2026
kup bilet |