Wiadomości

Zmarzlik o krok od kolejnego tytułu mistrza świata. W sobotę starcie w Malilli

17 września 2022, 14:00
foto: Patryk Stachowiak
20 punktów przewagi nad drugim Leonem Madsenem ma nasz kapitan - Bartosz Zmarzlik. Jego pozycja w kwalifikacji mistrzostw świata jest więc bardziej niż komfortowa. Aby zdobyć kolejny tytuł wystarczy, że ukończy dzisiejsze zawody na pozycji wyższej, niż wspomniany Duńczyk.

Zmarzlik jest o krok od celu. Dziś - w Malilli Zmarzlik będzie mógł przyszyć trzecią gwiazdkę do swojego kevlaru. Zawodnicy będący tuż za naszym kapitanem, mają jeszcze co prawda czysto teoretyczne szanse na tytuł, ale zarówno Madsen, Bewley czy Dudek doskonale wiedza, że pokonanie na ostatniej prostej Zmarzlik to jak starcie nurka z rekinem ludojadem. Oprócz tego, że musieliby wygrywać ostatnie dwa turnieje, to gorzowski F16 musiałby zakończyć ostatnie rundy na szarym końcu stawki. Niemożliwe? Nawet najwięksi zwolennicy teorii, że “dopóki piłka w grze”, mieliby w tym przypadku spore wątpliwości. Wszystko więc jest rękach Bartosza Zmarzlika i jego teamu, który będzie robił, co może, aby przypieczętować już w sobotni wieczór zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego. 

Walka o brązowy medal będzie zacięta

O ile dwa pierwsze miejsca już są zarezerwowane, tak wciąż nie jest pewne, kto stanie na trzecim miejscu podium. Tuż za pierwszą dwójką, uwikłani w walkę o brązowy medal są: Daniel Bewley (91 pkt), Patryk Dudek (90 pkt) i Robert Lambert (86 pkt). Jest jeszcze inny - bardzo ważny aspekt dwóch ostatnich turniejów Grand Prix. Chodzi o walkę o utrzymanie w cyklu i tam też jest dość tłoczno. 

Tuż za wspomnianą piątką zawodników, jest Maciej Janowski, jednakże tylko dwa punkty za nim plasują się Tai Woffinden i Fredrik Lindgren. Umiarkowany kontakt w walce o tę lokatę utrzymuje także najwyżej sklasyfikowany Australijczyk — Jason Doyle (traci do popularnego Magica 8 punktów).

Jak potoczą się losy najlepszych żużlowców na świecie i czy dziś Bartosz Zmarzlik będzie wracał do domu jako zdobywca kolejnego tytułu mistrza świata, przekonamy się już po 19. O tej godzinie wystartują zawodnicy do pierwszego biegu Grand Prix Szwecji w Malilli.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości