Wiadomości

Jakie osoby odpowiedzialne są za projekt?

15 września 2022, 09:28
Masz projekt do wykonania. Ale kto wykona ten plan i przekształci abstrakcję w praktykę? Odpowiedzią jest Twój zespół projektowy, najcenniejszy zasób dla Twojego projektu. Bez względu na wielkość projektu, istnieją harmonogramy i zasoby do zarządzania, co jest pracą w pełnym wymiarze godzin. Do tego dochodzą ludzie, którzy podejmują się różnych zadań i doprowadzają je do końca: oni również potrzebują zarządzania. Zarządzanie projektem wymaga wielu ról, a każda z nich ma swoje obowiązki, aby wszystko przebiegało jak najsprawniej. Dlatego zanim rozpoczniesz ten projekt, poświęć chwilę na przeczytanie o różnych rolach projektowych i ich obowiązkach. Jako dodatkowy bonus, przedstawimy szczegółowo narzędzia, które mogą pomóc każdej z tych ról być bardziej produktywnym.

Co to jest zespół projektowy?

Zespół projektowy to grupa osób odpowiedzialnych za wykonanie zadań i wytworzenie produktów określonych w planie i harmonogramie projektu, zgodnie z poleceniami kierownika projektu, na dowolnym, zdefiniowanym dla nich poziomie wysiłku lub udziału. Członkowie zespołu projektowego mogą, ale nie muszą, być zaangażowani w cały cykl życia projektu i mogą, ale nie muszą, być zaangażowani w projekt w pełnym wymiarze czasu pracy. Zespoły projektowe składają się z wielu różnych ról, takich jak kierownik projektu, eksperci tematyczni, analitycy biznesowi i inni interesariusze. Wykwalifikowany zespół projektowy musi ze sobą ściśle współpracować, aby projekt mógł okazać się sukcesem.

Współpraca kluczem do sukcesu

Żaden projekt nie jest kompletny bez wspomnienia o kierowniku projektu. Kierownik projektu jest jedną z najważniejszych osób w projekcie, jeśli nie najważniejszą. W większości projektów, w zależności od ogólnej struktury organizacji, kierownicy projektów są odpowiedzialni za każdy aspekt projektu i zasadniczo odgrywają wiodącą rolę w projekcie, monitorując takie rzeczy jak planowanie, wykonanie, kontrola i zamknięcie projektu. Ich rola jest aktywna i będzie wymagała od nich bycia na miejscu na co dzień, aby zarządzać, przeglądać i ustalać priorytety dla zespołów pracujących nad projektem.

W zależności od rodzaju projektu, jego powodzenie zależy od liczby przydzielonych do niego zasobów. Zasoby mogą obejmować wszystko, od ludzi i pieniędzy po materiały i sprzęt. W przypadku mniejszych projektów o mniejszym budżecie i sile roboczej, Kierownik Projektu może bez większych komplikacji pełnić rolę menedżera zasobów. Starszy Użytkownik reprezentuje te grupy, które będą korzystać lub odniosą korzyści z projektu i musi być upoważniony do podejmowania decyzji w ich imieniu.

W praktyce będzie on prawdopodobnie odpowiedzialny za realizację korzyści biznesowych i może mieć zobowiązania do świadczenia usług po zakończeniu projektu. Rada Projektu zapewnia kierunek i zarządzanie projektem. Rada Projektu jest ogólną władzą dla projektu i jest odpowiedzialna za jego sukces lub porażkę. Członkowie muszą mieć wystarczające uprawnienia, aby skutecznie wykonywać swoje obowiązki.

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://leadership-center.pl/blog/zarzadzanie-projektami/

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości