• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 32 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Sygnały, które mogą świadczyć o tym, że warto zakończyć związek

13 września 2022, 08:21
Decyzja o zakończeniu związku zawsze jest bardzo osobistą i indywidualną kwestią. To, co dla jednego człowieka będzie jak najbardziej mile widziane w relacji, przez innych może być postrzegane jako niemile widziane, dlatego powody takiej decyzji mogą być bardzo różne. Według ekspertów istnieje jednak kilka sytuacji, w których każdy, niezależnie od charakteru, powinien zastanowić się nad przyszłością związku. Oto najważniejsze z nich.

Naruszanie poczucia bezpieczeństwa

W jaki sposób można naruszyć czyjeś poczucie bezpieczeństwa? Takie zachowanie może przybierać różne formy. Mowa między innymi o wszelkiego rodzaju manipulacji, agresji pojawiającej się w relacji, bezpodstawnych pretensji względem drugiej osoby, a nawet nadwyrężanym zaufaniu. W każdej relacji niezbędny jest wzajemny szacunek, który pozwala uszanować opinię partnera, jego perspektywę, czy zobowiązania wykraczające poza związek.

Za formę naruszania poczucia bezpieczeństwa można uznać także próby usilnego przekonania partnera lub partnerki do własnego zdania. Może się to tyczyć na przykład seksualności i chęci użycia akcesoriów takich jak strap on. Nie chodzi oczywiście o zwykłą szczerą rozmowę, a bardziej chęć przekonania drugiej osoby pomimo świadomości jej zahamowań. Dotyczy to nie tylko życia intymnego, ale nawet i poglądów politycznych, w których każdy, niezależnie od opinii bliskich sobie ludzi, ma prawo mieć własny pogląd.

Wszystko jest dla ludzi, a gadżety od EasyToys mogą świetnie urozmaicić zbliżenia. Konieczne jest jednak, aby obie osoby były chętne do ich przetestowania. W innym przypadku całe doświadczenie będzie nieprzyjemne, a usilnie namawiana osoba straci poczucie bezpieczeństwa w związku.

Negatywne opinie o innych ludziach

Nie można lubić wszystkich – każdy ma nieco inny charakter i spojrzenie na życie, przez co nietrudno wśród ludzi o nieporozumienia czy sprzeczki. Warto jednak zwrócić uwagę na to, jak partner wyraża się o innych, w szczególności o osobach, z którymi tworzył związki w przeszłości. Jeżeli opowiadając o nich, wypowiada obraźliwe słowa, wyciąga na światło dzienne intymne sytuacje, lub wręcz je ośmiesza, jest to jasny sygnał, że wkrótce podobne opinie będzie można usłyszeć na własny temat.

Ważne jest także to, co partner myśli o bliskich osobach swojej drugiej połówki. Oczywiście, że nie musi on uwielbiać wszystkich przyjaciół i członków rodziny swojej partnerki. Z drugiej strony nie powinien on jednak ich obrażać ani wypowiadać się o nich negatywnie, tym bardziej nie mając ku temu jasnego powodu. Takie podejście może zdradzać jego narcystyczny charakter, który przez niepewność odwołuje się do ciągłej krytyki.

Brak zaangażowania i ciągłe wymagania

Związki wymagają zaangażowania obojga partnerów, kompromisów, chęci do wspólnej pracy nad relacją, a czasem nawet poświęceń. Jeśli zaangażowana jest wyłącznie jedna osoba z pary, całkiem prawdopodobne, że w pewnym momencie poczuje się ona wykorzystywana i zwyczajnie zmęczona. Kiedy partner wciąż stawia nowe wymagania i domaga się ich spełnienia, jednocześnie nie dając nic od siebie, jest to niestety bardzo zły znak.

Dla ukochanej osoby można zrobić naprawdę wiele, jednak żeby związek był zdrowy, nie należy przy tym rezygnować z samego siebie. Nie sposób wciąż akceptować ograniczeń, kiedy partner nie docenia wkładanego w nie wysiłku. To niedojrzałe zachowanie, które, jeśli nie zmieni się po szczerej rozmowie, może szybko doprowadzić do rozpadu związku.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości