Wiadomości

Potrącenie pijanego rowerzysty. Kierowca uciekł z miejsca wypadku

12 września 2022, 10:00
fot. Wypadki Gorzów
W sobotę przy zjeździe z ronda św. Jerzego w ul. Fabryczną doszło do potrącenia rowerzysty. Kierowca samochodu osobowego nie zatrzymał się i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci szukają kierowcy. Mało tego, okazało się, że potrącony rowerzysta był pijany.

W sobotę 10 września przed godz. 15 doszło do wypadku na zjeździe z ronda św. Jerzego w ul. Fabryczną. Na miejsce została wysłana policja oraz pogotowie. Kierujący samochodem osobowym potrącił rowerzystę znajdującego się na przejeździe rowerowym, a następnie nie udzielił pomocy poszkodowanemu i uciekł z miejsca wypadku.

Jak się okazało, rowerzysta był pijany. - Mężczyzna poruszający się rowerem był pod wpływem alkoholu. Miał w swoim organizmie ponad 1 promil alkoholu. Natomiast kierujący samochodem osobowym odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci prowadzą postępowanie w tej sprawie. Trwa ustalanie okoliczności zdarzenia. Potwierdzamy dotychczasowe ustalenia, w tym tablice rejestracyjne pojazdu – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Potrącony rowerzysta został zabrany do szpitala, doznał ogólnych potłuczeń. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Za jazdę rowerem popod wpływem alkoholu może zostać ukarany mandatem karnym lub policjanci mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu. Z kolei kierowca osobówki zostanie ukarany za ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy. W tym przypadku, sprawa również może zakończyć się mandatem lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości