• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Książki o dinozaurach dla dzieci i dorosłych - jakie tytuły warto przeczytać?

5 września 2022, 17:23, part, 12
Podobno między piątym a dziewiątym rokiem życia człowieka przypada okres największej fascynacji dinozaurami. Skąd się ona bierze? Z pewnością kultura popularna rozbudza to zainteresowanie. Bajki dla najmłodszych i filmy fabularne o tych niezwykłych wymarłych zwierzętach wywołują duże zainteresowanie. Nie tylko dzieci zafascynowane są światem sprzed milionów lat. Królowie globu, łagodne olbrzymy i budzące grozę bestie budzą zainteresowanie, ponieważ wciąż jeszcze niewiele wiadomo na ich temat, a najnowsze odkrycia naukowe rzucają nowe światło na świat sprzed milionów lat.

Książki dla małych fanów paleontologii

Dzieci łatwo zainteresować dinozaurami, a dzięki temu chętnie sięgają po książki o dinozaurach, chcąc zgłębiać sekrety tych stworzeń. Dla młodego odkrywcy prehistorycznego świata książka Dinozaury. Pierwsza encyklopedia będzie znakomitym kompendium wiedzy. Bogato ilustrowana encyklopedia ukazuje wizualizację tych potężnych stworzeń. Interesujące opisy gatunków, ich siedlisk oraz wiele ciekawostek przekazanych zostało w sposób przyjazny dla młodego czytelnika.

Równie interesującą pozycją zawierającą wiele informacji o życiu pradawnych olbrzymów jest książka Barbary Majewskiej Dinozaury. Mała encyklopedia wiedzy. Liczne ilustracje pokazują życie zwierząt sprzed milionów lat. Znajdziemy w niej ciekawostki o zwyczajach dinozaurów, dowiemy się, kiedy zostały odkryte ich szczątki. Jednak dinozaury to nie tylko nauka. Dzieci docenią także ich udział w przygodach bohaterów powieści dla najmłodszych. Karolina Górska z myślą o dzieciach napisała zabawną, pełną przygód i dzikich bestii książkę Dinozaury. Samochodzik Franek. Jeśli zaś zależy nam na tym, aby połączyć naukę i zabawę, można sięgnąć po pozycję Baw się. Wyspa dinozaurów. Łamigłówki i naklejki. Dzieci w zabawie, której towarzyszyć będą dinozaury, będą się uczyć, rozwiązywać zadania logiczne i doskonale spędzać czas z opiekunami.

Dinozaury nie tylko dla dzieci

Starsi odkrywcy pradawnych stworzeń znajdą wiele interesujących informacji dotyczących życia dinozaurów, historii ich odkryć na stronach Wielkiej Księgi Dinozaurów. Lektura dla całej rodziny zostanie doceniona za duża ilość bogatych opisów, a także piękne ilustracje przedstawiające różne gatunki dinozaurów oraz ich szkielety.

W książce Roba Colsona Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta. Kości gigantów poznamy te niezwykłe stworzenia od wewnątrz. Dzisiejsza nauka bazuje właśnie na kościach i skamieniałych odcinkach, odtwarzając świat, po którym stąpały te olbrzymy. Dzięki kościom dowiadujemy się o ich zwyczajach i codziennym życiu. Jednak i dla starszych czytelników świat dinozaurów nie zamyka się na kartach encyklopedii. Stworzenia pobudzają wyobraźnię swoim majestatem i potęgą. Victor Milan w powieści Jeźdźcy dinozaurów. Władcy dinozaurów wykreował świat, w którym żyją obok siebie ludzie i dinozaury – w większości na wolności, dzikie i nieokiełznane. Jednak co poniektóre pełnią funkcję zwierząt domowych, wykonując prace gospodarcze. Jest to ciekawe przenikanie się światów.

Dinozaury zapewne nigdy nie ujawnią przed nami wszystkich swoich tajemnic. Wciąż pozostaje wiele do odkrycia, a książki o dinozaurach są doskonałym wstępem do wielkiej przygody i bogatej wiedzy z dziedziny paleontologii.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości