Wiadomości

9 punktów Hansena w Toruniu. To całkiem niezły wynik

24 sierpnia 2022, 08:26
foto: Radek Kalina/SpeedwayFotoPL
Wielu skazywało go na szybką banicję. Kibice domagali się zastąpienia na torze Hansena przez walecznego Jasińskiego. Jednak duńczyk w ostatnim meczu pokazał, że mimo wielu problemów, potrafi stanąć na wysokości zadania.

Gorzowianie przegrali wyjazdowe spotkanie w ćwierćfinale play-off z FOR NATURE SOLUTIONS APATOR Toruń, ale rozmiar ich porażki był minimalny. To także dzięki punktom zawodników, którzy zazwyczaj nie byli najjaśniejszymi gwiazdami zespołu. 23-letni Patrick Hansen, który przesiadł się na sprzęt kontuzjowanego Martina Vaculika dołożył ważne punkty do końcowego wyniku niedzielnego spotkania.  

 – Często jest tak, że jak jesteś faworytem, to się mocniej relaksujesz. Tak miała drużyna z Torunia. To jest niebezpieczne. My jechaliśmy bezpiecznie. Wiedzieliśmy, co trzeba robić i zrobiliśmy całkiem niezły wynik. Fajnie, jak masz jeszcze więcej biegów. Możesz jeszcze więcej rzeczy próbować i jedziesz bez presji. Z drugiej strony, jakby Anders, Martin i Oskar byli z nami w drużynie, to byśmy mogli bez problemu wygrać – przyznał Patrick Hansen w pomeczowej rozmowie.

Duńczyk zawody na Motoarenie, podobnie jak rundzie zasadniczej, rozpoczął od zwycięstwa. Później jednak nieco się pogubił z ustawieniami. – Miałem problem ze startami. Tylko w pierwszym biegu miałem bardzo dobry. Później tor robił się, moim zdaniem, coraz bardziej twardy. Próbowałem różne ustawienia i było lepiej dopiero na koniec, ale nie było jednak aż tak dobrze ze startu. Mimo wszystko tor był dobry do ścigania, nie kurzyło się mocno. Może gospodarze mieli trochę inne warunki niż zazwyczaj. Tor był jednak jednakowy dla wszystkich-  tłumaczył Hansen. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości