• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23
Wiadomości

Co musisz wiedzieć o odżywkach typu gainer?

18 sierpnia 2022, 11:49
Odżywki typu gainer to popularne odżywki węglowodanowo-białkowe, które najczęściej są stosowane przez osoby, które szybko chcą zbudować większą masę ciała. Gainer składając się głównie z węglowodanów oraz białka pozwala w prosty sposób zbudować, wymaganą do nabrania masy ciała nadwyżkę kaloryczną. Jest to główny powód popularności tego rodzaju odżywki. Warto jednak pamiętać, że jej stosowanie musi być uzupełnione odpowiednim treningiem oraz dietą. Tylko w ten sposób dostarczane wartości odżywcze będą mogły budować masę mięśniową, a nie tłuszczową.

W jakich sytuacjach najlepiej spożywać gainera?

Gainer jest często nazywany odżywką dla początkujących, przez co często ma się na myśli osoby szczupłe, które dopiero zaczynają swoją przygodę np. z siłownią. Oczywiście efekty działania odżywki węglowodanowo-białkowej w takiej sytuacji będą najbardziej widoczne, a przy odpowiedniej diecie i treningu mogą także znacznie przyspieszyć cały proces kształtowania sylwetki. Nie należy jednak zapominać o innych przeznaczeniach gainera, a także właściwościach jego składu.

Gainer posiadając duże ilości węglowodanów oraz białka może “wyposażyć” ludzki organizm w odpowiednią ilość energii na potrzeby wykonania intensywnych jednostek treningowych. W tym przypadku będzie on korzystny nie tylko dla osób początkujących, ale także dla doświadczonych sportowców, którzy potrzebują odpowiednio odżywić organizm np. przed intensywnym treningiem. To powoduje, że gainery są dość uniwersalne i mogą być przydatne w różnego rodzaju sytuacjach.

Należy jednak pamiętać, że równie ważne jest to aby korzystać z odżywek i suplementów diety, które pochodzą z oficjalnych punktów sprzedaży. W ten sposób ma się pewność, że zakupiony preparat jest bezpieczny dla zdrowia i nie zawiera żadnych substancji szkodliwych lub dopingowych, które mogą być obecne w preparatach sprzedawanych nieoficjalnie. 

Nie ma sensu ryzykować, ponieważ wybór odżywek i suplementów diety jest ogromny wśród sprawdzonych marek. Gainery w przeróżnej formie można m.in. kupić w sklepie SFD (https://sklep.sfd.pl/Od%C5%BCywki_na_mas%C4%99-k142.html), który posiada ciekawą i bogatą ofertę z zakresu odżywek na masę.

Jak przyjmować odżywki na masę typu gainer?

Warto przyjrzeć się także temu, w jaki sposób stosować odżywki węglowodanowo-białkowe. Oczywiście w tym przypadku również będzie to zależne od tego, jaka jest konkretna sytuacja (masa ciała, cel treningowy, etap treningu itp.). Osoby chcące po prostu szybko przybrać na wadze, mogą stosować odżywki węglowodanowo-białkowe pomiędzy posiłkami. W ten sposób gainer pomaga zbudować wymaganą i wartościową nadwyżkę kaloryczną, która jest niezbędna gdy chce się nabrać masy ciała.

Natomiast w przypadku, gdy gainer ma dostarczyć odpowiedniej ilości energii na potrzeby treningu. Warto stosować go w suplementacji przedtreningowej np. na godzinę przed rozpoczęciem ćwiczeń. Warto jednak pamiętać, że prawidłowe odżywienie mięśni jest również ważne po przeprowadzonych ćwiczeniach. Spożycie gainera po treningu może pomóc w regeneracji mięśni i lepszym samopoczuciu, nawet po najbardziej intensywnym treningu.

Warto jednak pamiętać, że gainer nie jest jedyną odżywką na masę, którą warto stosować. To jaki rodzaj suplementu będzie najbardziej odpowiedni w konkretnej sytuacji, najlepiej skonsultować z lekarzem lub dietetykiem. Dopiero następnie warto wybrać sprawdzonych producentów, którzy są dostępni na rynku od wielu lat i mają wyrobioną dobrą renomę, tacy jak właśnie sklep SFD (https://sklep.sfd.pl/). Tę zasadę warto stosować na potrzeby wszelkiego rodzaju suplementów diety i odżywek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości