Wiadomości

Mała firma na pierwszej stronie w Google – czy to w ogóle możliwe?

9 sierpnia 2022, 13:47, red
źródło grafiki: pixabay.com
Dobra widoczność w wyszukiwarce to cel każdej współczesnej strategii marketingowej. Wysokie pozycjonowanie się w Google zapewnia szereg istotnych korzyści, takich jak większy ruch w witrynie i lepsza konwersja. Uplasowanie się na szczycie rankingu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Problem ten dotyczy w szczególności małych firm, którym trudno wyróżnić się na tle konkurencyjnych marek. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu - pozycjonowanie lokalne.

Czym jest lokalne SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych, które zostało dokładnie opisane na stronie https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/, to zestaw różnorodnych technik optymalizacyjnych, mających na celu umieszczenie witryny na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Lokalne SEO jest jednym z narzędzi tej strategii, które swym działaniem obejmuje nieco mniejszy obszar niż standardowe zabiegi pozycjonerskie.

Strategia ta wyróżnia się ukierunkowaniem procesów marketingowych na konkretny obszar geograficzny, gdzie konkurencyjność branży jest z reguły o wiele mniejsza. Dzięki temu nawet niewielkie, początkujące firmy mają szansę na budowanie swojej widoczności w Google. Lokalne SEO opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu słów kluczowych powiązanych z daną lokalizacją. Użytkownicy poszukujący konkretnych usług w swojej okolicy nie mają wówczas problemu z odnalezieniem firmy i skorzystaniem z jej oferty.

Techniki, dzięki którym lokalna firma zyska popularność w okolicy

Poza wspomnianymi wcześniej słowami kluczowymi powiązanymi z danym obszarem geograficznym w lokalne SEO wchodzi szereg innych technik optymalizacyjnych. Należą do nich w głównej mierze standardowe metody opisane na stronie https://www.grupa-icea.pl/seo-co-to-jest/

Do zabiegów w ramach lokalnego SEO zaliczyć można ponadto prowadzenie profilu Google Moja Firma. Uwzględnienie w wizytówce najważniejszych informacji, takich jak numer telefonu, adres czy godziny otwarcia, to świetny sposób na generowanie zaufania potencjalnych klientów i zwiększanie ich zaangażowania.

Prowadząc kampanię lokalnego SEO, należy również zwrócić szczególną uwagę na opinie klientów. Posiadanie rozbudowanej bazy ocen oferowanych produktów i usług korzystnie wpływa na wiarygodność marki oraz jej pozycjonowanie w Google.

Ważnym aspektem każdej lokalnej strategii marketingowej jest także dbałość o spójność udostępnianych treści. Informacje zawarte w wizytówce Google powinny być tożsame z danymi na stronie internetowej czy w serwisach społecznościowych. Dzięki temu potencjalni klienci nie będą mieli żadnych wątpliwości co do rzetelności świadczonych usług, a współczynnik konwersji znacznie wzrośnie.

Małe firmy w wielkim mieście – jak je wypromować?

Jak widać, pozycjonowanie lokalne nie należy do najłatwiejszych zadań. Problem ten dotyczy szczególnie małych firm w dużych miastach, gdzie konkurencyjność branż uniemożliwia swobodne wchodzenie na rynek i skuteczne reklamowanie swojej oferty. Bezcenną pomoc w tym zakresie oferują na szczęście profesjonalni pozycjonerzy. Eksperci z Grupy iCEA, mając dostęp do specjalistycznych narzędzi oraz posiadając wiedzę na temat najnowszych technik optymalizacyjnych, opracują skuteczny plan SEO, dzięki któremu każda lokalna firma będzie w stanie osiągnąć sukces. Mimo że samodzielne pozycjonowanie zachęca swoją niską ceną, nigdy nie zapewni takich efektów, jakie gwarantuje współpraca ze specjalistami. Warto więc rozważyć skorzystanie z tej usługi, gdyż może okazać się najlepszym sposobem na rozszerzenie grona odbiorców oraz zwiększanie sprzedaży.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości