Wiadomości

Mała firma na pierwszej stronie w Google – czy to w ogóle możliwe?

9 sierpnia 2022, 13:47, red,16
źródło grafiki: pixabay.com
Dobra widoczność w wyszukiwarce to cel każdej współczesnej strategii marketingowej. Wysokie pozycjonowanie się w Google zapewnia szereg istotnych korzyści, takich jak większy ruch w witrynie i lepsza konwersja. Uplasowanie się na szczycie rankingu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań. Problem ten dotyczy w szczególności małych firm, którym trudno wyróżnić się na tle konkurencyjnych marek. Istnieje jednak proste rozwiązanie tego problemu - pozycjonowanie lokalne.

Czym jest lokalne SEO?

Pozycjonowanie stron internetowych, które zostało dokładnie opisane na stronie https://www.grupa-icea.pl/pozycjonowanie-stron-internetowych/, to zestaw różnorodnych technik optymalizacyjnych, mających na celu umieszczenie witryny na wysokiej pozycji w wyszukiwarce. Lokalne SEO jest jednym z narzędzi tej strategii, które swym działaniem obejmuje nieco mniejszy obszar niż standardowe zabiegi pozycjonerskie.

Strategia ta wyróżnia się ukierunkowaniem procesów marketingowych na konkretny obszar geograficzny, gdzie konkurencyjność branży jest z reguły o wiele mniejsza. Dzięki temu nawet niewielkie, początkujące firmy mają szansę na budowanie swojej widoczności w Google. Lokalne SEO opiera się przede wszystkim na wykorzystywaniu słów kluczowych powiązanych z daną lokalizacją. Użytkownicy poszukujący konkretnych usług w swojej okolicy nie mają wówczas problemu z odnalezieniem firmy i skorzystaniem z jej oferty.

Techniki, dzięki którym lokalna firma zyska popularność w okolicy

Poza wspomnianymi wcześniej słowami kluczowymi powiązanymi z danym obszarem geograficznym w lokalne SEO wchodzi szereg innych technik optymalizacyjnych. Należą do nich w głównej mierze standardowe metody opisane na stronie https://www.grupa-icea.pl/seo-co-to-jest/

Do zabiegów w ramach lokalnego SEO zaliczyć można ponadto prowadzenie profilu Google Moja Firma. Uwzględnienie w wizytówce najważniejszych informacji, takich jak numer telefonu, adres czy godziny otwarcia, to świetny sposób na generowanie zaufania potencjalnych klientów i zwiększanie ich zaangażowania.

Prowadząc kampanię lokalnego SEO, należy również zwrócić szczególną uwagę na opinie klientów. Posiadanie rozbudowanej bazy ocen oferowanych produktów i usług korzystnie wpływa na wiarygodność marki oraz jej pozycjonowanie w Google.

Ważnym aspektem każdej lokalnej strategii marketingowej jest także dbałość o spójność udostępnianych treści. Informacje zawarte w wizytówce Google powinny być tożsame z danymi na stronie internetowej czy w serwisach społecznościowych. Dzięki temu potencjalni klienci nie będą mieli żadnych wątpliwości co do rzetelności świadczonych usług, a współczynnik konwersji znacznie wzrośnie.

Małe firmy w wielkim mieście – jak je wypromować?

Jak widać, pozycjonowanie lokalne nie należy do najłatwiejszych zadań. Problem ten dotyczy szczególnie małych firm w dużych miastach, gdzie konkurencyjność branż uniemożliwia swobodne wchodzenie na rynek i skuteczne reklamowanie swojej oferty. Bezcenną pomoc w tym zakresie oferują na szczęście profesjonalni pozycjonerzy. Eksperci z Grupy iCEA, mając dostęp do specjalistycznych narzędzi oraz posiadając wiedzę na temat najnowszych technik optymalizacyjnych, opracują skuteczny plan SEO, dzięki któremu każda lokalna firma będzie w stanie osiągnąć sukces. Mimo że samodzielne pozycjonowanie zachęca swoją niską ceną, nigdy nie zapewni takich efektów, jakie gwarantuje współpraca ze specjalistami. Warto więc rozważyć skorzystanie z tej usługi, gdyż może okazać się najlepszym sposobem na rozszerzenie grona odbiorców oraz zwiększanie sprzedaży.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości