• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Pomysł na aktywny, wakacyjny weekend

21 lipca 2022, 11:52, red
Wakacyjne weekendy rodzą w nas chęć na aktywny wypoczynek z rodziną i znajomymi. Warto zastanowić się, jakie atrakcje na długo pozostaną w naszej pamięci. Bardzo dobrym wyborem jest weekend w Borach Tucholskich, gdzie każdy znajdzie liczne propozycje wypoczynku aktywnego. Dlaczego warto odwiedzić ten rejon? Gdzie znajdziemy komfortowy nocleg? Jak spędzić czas podczas wypoczynku w Borach Tucholskich?

Bory Tucholskie - czy warto wybrać się tu na weekend?

Bory Tucholskie to piękny rejon Polski, który jest położony w północnej części kraju. W tym miejscu znajdziemy wiele leśnych obszarów, które są uwielbiane przez turystów. Możemy liczyć na ponad 600 km szlaków pieszych i rowerowych. Ponadto, w Borach Tucholskich znajduje się średniowieczne grodzisko i najstarszy rezerwat przyrody. Zaplanowanie weekendu wymaga dobrania odpowiednich atrakcji i miejsca noclegowego. Gdzie znajdziemy nocleg, który na długo pozostanie w pamięci? Odpowiedzią jest z pewnością Tleń Ośrodek Wypoczynkowy. To miejsce spełni potrzeby nawet najbardziej wymagającego podróżnika. 

Nocleg w miejscu, które zapamiętasz na długo

Tleń Ośrodek Wypoczynkowy to nowoczesny pensjonat z restauracją i pokojami, które są przeznaczone dla par, pojedynczych osób, czy dla całych rodzin. Z pewnością poszukiwanie noclegu w Borach Tucholskich może nam spędzać sen z powiek. Na szczęście oferta Przystanku Tleń jest skierowana dla każdego, kto szuka wypoczynku w formie aktywnej. Możemy liczyć na doskonałą obsługę, pełen komfort wyposażonych pokojów i nocleg, który na długo pozostanie w pamięci. 

W okolicy pensjonatu znajduje się szlak kajakowy Wdy, o charakterze krajobrazowo-przyrodniczym. Nie zapominajmy o parkach i rezerwatach przyrody, które warto zobaczyć podczas weekendowego wypadu. Konieczne odwiedzić powinniśmy Wdecki Park Krajobrazowy, Bory Tucholskie, Rezerwat przyrody Jezioro Ciche, Rezerwat Miedzno, czy też Rezerwat przyrody Jezioro Piaseczno. Po całodziennej wycieczce, nocleg w pensjonacie Tleń pozwoli na wygodny wypoczynek. 

Jak spędzić czas podczas weekendu w Borach Tucholskich?

Doskonałym wyborem dla osób żądnych przygód jest Tleń rowery wodneJazda takim rowerem da nam możliwość obcowania z przyrodą i podziwiania pięknych krajobrazów. Oczywiście można też wybrać standardowe rowery, korzystając z licznych szlaków rowerowych. Przykładem jest żółty szlak rowerowy, który stanowi fragment dłuższej trasy, łączącej Bory Tucholskie w Warmią. Szlak podzielić można na dwa odcinki - początkowy prowadzi Dnem Doliny Dolnej Wisły, a następnie wiedzie przez wschodnie Bory Tucholskie. Przed wyjazdem dobrym pomysłem jest przestudiowanie trasy na mapie lub posłużenie się odbiornikiem GPS. 

Odważne osoby wybierają spływ kajakowy Tleń - to doskonała forma rozrywki dla każdego, kto chce zapamiętać wycieczkę na długo. Przez teren pensjonatu Tleń przepływa malownicza rzeka Wda. Jest to najdłuższa rzeka w Borach Tucholskich, zaraz obok Brdy. Dawniej była nazywana Czarną Wodą, z powodu barwy ciemnobrunatnej. Co ciekawe, rzeka ma długość 198 km. Szlak Wdy ma charakter zróżnicowany, który w tych okolicach jest określany jako łatwy szlak. Spływy kajakowe odbywają się z zachowaniem komfortu i bezpieczeństwa wszystkich uczestników. 

Podczas weekendu w Borach Tucholskich, każdy turysta znajdzie taką formę rozrywki, która go zadowoli. Pisze wędrówki, jazda na rowerze, rowerki wodne, spływy kajakowe - to jedne z wielu atrakcji regionu. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości