• Dziś 27°/16°
  • Jutro 23°/13°
  • Jakość powietrza (CAQI): 10
Wiadomości

Urządzenie z systemem Android - charakterystyka i największe zalety

15 lipca 2022, 13:36
Android to obecnie najpopularniejszy na świecie system operacyjny, z którego korzysta nawet 85% użytkowników smartfonów. Nic więc dziwnego w tym, że budzi wiele emocji, a wszelkie informacje związane z aktualizacjami czy nowymi rozwiązaniami cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Co warto wiedzieć na temat urządzeń z systemem Android, jakie są największe zalety tego systemu? Przyjrzyjmy się temu tematowi nieco bliżej!

Zanim zatankujesz, sprawdź ceny paliw w Gorzowie.

System Android został zaprezentowany przez Google w 2008 roku, a już pięć lat później stał się najpopularniejszym systemem mobilnym na całym świecie. Obecnie szacuje się, że obsługuje go około 2,5 miliarda urządzeń. Z tego powodu tak ważne jest to, aby dowiedzieć się o nim jak najwięcej, w tym poznać wszelkie wskazówki dotyczące Androida, które mogą ułatwić korzystanie z niego na co dzień.

Android - jak działa i czy jest bezpieczny?

Coś Cię wkurza? Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać! Napisz do nas na WhatsApp-ie lub Messengerze.

Ogromna popularność Androida wynika przede wszystkim z tego, że jest to system w pełni otwarty. W praktyce oznacza to, że każdy użytkownik smartfona może pobrać go na urządzenie i modyfikować w ramach własnych potrzeb oraz preferencji. Wszystko to sprawia, że producenci różnego typu oprogramowania, gier, aplikacji itp. robią wszystko, aby dopracować swoje produkty właśnie z myślą o pracy na sprzęcie z Androidem. Wiele osób zastanawia się, czy system ten jest bezpieczny oraz w jaki sposób można jeszcze zwiększyć ochronę? Jak się okazuje, jeśli użytkownik będzie postępować zgodnie z kilkoma podstawowymi zasadami, może spać spokojnie. Wśród nich należy wymienić dokonywanie aktualizacji, a także pobieranie wyłącznie sprawdzonych i dobrze ocenianych aplikacji z zaufanych źródeł. Poziom bezpieczeństwa można zwiększyć ponadto instalując program antywirusowy, który na bieżąco będzie skanować telefon w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania.

Największe zalety i wady Androida

Do największych zalet systemu Android można zaliczyć intuicyjną obsługę, elastyczność, częste aktualizacje, które wprowadzają dodatkowe możliwości, a także kolejne zabezpieczenia. Ponadto, na uwagę zasługuje szeroki wybór aplikacji i programów, z których można korzystać przy użyciu systemu Android. To, co jest największą zaletą dla deweloperów, jak i samych użytkowników, w wielu przypadkach może okazać się też mankamentem. Mowa tutaj właśnie o otwartości systemu, przez co jest on narażony na większą liczbę ataków, ale jak już wyjaśniliśmy, także i z tym można sobie łatwo poradzić.

System Android - czy warto z niego korzystać?

Android nie bez powodu cieszy się tak dużym znaczeniem w świecie technologii. Z całą pewnością warto rozważyć korzystanie z tego systemu. Pozwala on na indywidualne dostosowanie do własnych wymagań, a jednocześnie użytkownik ma do dyspozycji mnóstwo narzędzi, które są obsługiwane i kompatybilne właśnie z tym systemem.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości