• Dziś 12°/1°
  • Jutro 11°/5°
  • Pojutrze /5°
  • Jakość powietrza (CAQI): 24 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Od czego zależy wysokość odszkodowania w UK i jaki jest cennik za uszczerbek?

13 lipca 2022, 10:08
Każdy, kto uległ mniej lub bardziej poważnemu wypadkowi na terenie Wielkiej Brytanii, może się starać o uzyskanie odszkodowania finansowego. Warunkiem jest oczywiście posiadanie standardowego ubezpieczenia i brak własnej odpowiedzialności za zaistnienie danego zdarzenia. Jeśli interesuje nas odszkodowanie w UK, cennik za poszczególne uszczerbki na zdrowiu zostanie zaprezentowany w dalszej części artykułu.

Szeroki zakres czynników

Niespodziewany wypadek skutkuje zazwyczaj okresową niezdolnością do wykonywania pracy zawodowej, koniecznością poddania się rekonwalescencji i kłopotami finansowymi. Dlatego też warto w takiej sytuacji powalczyć o rekompensatę pieniężną. Jej wysokość zależy przede wszystkim od rodzaju doznanych obrażeń i tego, jak szybko pokrzywdzony jest w stanie powrócić do pełni zdrowia. Ogromne znaczenie ma ponadto wielkość wydatków związanych bezpośrednio z leczeniem lub rehabilitacją urazu — należy zbierać wszelkie dowody poniesionych strat w celu przedstawienia ich ubezpieczycielowi (rachunki, paragony, zaświadczenia lekarskie itp.). Pozostałe istotne czynniki to m.in. aktualny wiek, poziom odczuwanego bólu, wpływ wypadku na codzienne funkcjonowanie czy zdolność do pracy zarobkowej. Rozsądnym rozwiązaniem jest z pewnością nawiązanie współpracy z kancelarią odszkodowawczą działającą w UK, która pomoże przejść przez cały proces starania się o roszczenie.

Więcej o odszkodowaniach w UK przeczytasz na stronie: https://insito-odszkodowania.uk/porady-prawne/wysokosc-odszkodowan-w-uk/

Szacowana długość oczekiwania

Pieniądze w ramach rekompensaty są przeważnie wypłacane w ciągu 2-5 miesięcy od momentu poinformowania o urazie i złożenia wniosku. Niekiedy trafiają na konto po zaledwie kilku tygodniach, ale to raczej sporadyczne przypadki. Główną rolę w kontekście terminu otrzymania środków finansowych odgrywa okres hospitalizacji i powrotu do zdrowia, a także rodzaj zaistniałego zdarzenia (wypadek podczas realizowania czynności zawodowych, wypadek komunikacyjny itp.). Oprócz tego liczy się jeszcze ilość i jakość zgromadzonych dowodów w postaci nagrań z kamer CCTV i opinii naocznych świadków, czas akceptacji winy przez konkretne towarzystwo ubezpieczeniowe, czas trwania ewentualnej rozprawy w sądzie (w razie niezaakceptowania winy) oraz profesjonalizm reprezentującej nas kancelarii, wynikający z doświadczenia i kompetencji zatrudnionych w niej specjalistów.

Rozpiętość kwot zaskakuje

Jeżeli chodzi o odszkodowanie w UK, cennik rozpoczyna się tak naprawdę od 100 funtów za złamanie pojedynczego żebra. Oczywiście ta kwota może być dużo większą, zależnie od powikłań i okresu dochodzenia do sprawności (maksymalnie £2400). Inna powszechna szkoda to złamanie palca u dłoni, wyceniane na sumę od £1000 do nawet £23,500. Z kolei za uszkodzenie szczęki dostaniemy co najmniej £4,100, za uraz kolana £8,500, za oszpecenie twarzy £2,500, za  złamanie zęba £1,900, a za obrażenia o charakterze psychologiczno-psychiatrycznym w przedziale £3,000 – £98,500. Najwięcej pieniędzy przysługuje za uszczerbki ekstremalnie utrudniające normalne życie. Mowa tutaj choćby o utracie obu rąk bądź nóg (£154,000 - £190,000), rozległym poparzeniu ciała (od £89,500), zaawansowanym uszkodzeniu mózgu (do £257,500), utracie zdolności widzenia (do £100,000), paraliżu (do £344,500) czy ostrej niewydolności nerki (do £179,500).

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości