• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Leasing to nie tylko finansowanie – poznaj korzyści tego rozwiązania!

1 lipca 2022, 12:18
Jedną z najczęściej wybieranych form finansowania przedsięwzięć w przedsiębiorstwie jest leasing. Niezależnie od branży, wiele firm korzysta z wyleasingowanych samochodów służbowych, sprzętu IT, wyposażenia biura czy specjalistycznego sprzętu. Popularności leasingu należy dopatrywać się w szeregu korzyści, które oferuje takie rozwiązanie.

Korzyść 1: Optymalizacja podatkowa

Podstawową zaletą leasingu operacyjnego jest możliwość zakwalifikowania całej raty do odliczeń. Kwota netto stanowi bezpośrednie pomniejszenie przychodu, tym samym obniża naliczony podatek dochodowy. Podatek VAT z kolei może zostać odliczony, tym samym pomniejszając kwotę zobowiązania na rzecz urzędu skarbowego. Dzięki temu można dokonywać optymalizacji podatkowej, czyli obniżać wysokość danin publicznych, którymi jesteśmy obciążeni jako przedsiębiorcy.

Korzyść 2: Brak obciążenia zdolności kredytowej

Leasing operacyjny traktowany jest jako usługa – zupełnie tak jak wynajem biura, catering pracowniczy czy opłata za zużycie prądu. Co za tym idzie – wybór takiej formy finansowania nie obciąża naszej zdolności kredytowej. Przeciwnie jest przy zaciąganiu kredytu na rzecz inwestycji – tutaj każde zobowiązanie obniża zdolność kredytową, która będzie systematycznie wzrastać dopiero przy spłacaniu rat. Warto więc skorzystać z leasingu, a kredyt zostawić na specyficzne rodzaje przedsięwzięć.

Korzyść 3: Uproszczone formalności i wsparcie doradców

Praktycznie każdy rodzaj przedsiębiorstwa – nawet jednoosobowa działalność gospodarcza – może wnioskować o przyznanie leasingu. Do tego potrzebne będą podstawowe informacje na temat firmy i dokumenty finansowe. Nie trzeba tworzyć biznesplanów, analizy SWOT ani zlecać innych, podobnych w swej naturze analiz. Co więcej, na każdym kroku współpracy z mLeasing dostępne jest wsparcie doradców, którzy chętnie przedstawią korzystne rozwiązania.

Korzyść 4: Możliwość wyboru zerowego wkładu własnego

Potrzebujesz danego sprzętu, mebla lub nieruchomości, a Twoje rezerwy finansowe są mocno uszczuplone? Zamiast pożyczać pieniądze na wkład własny, możesz wybrać opcję leasingu z opłatą inicjalną 0%. Dzięki temu wyleasingowany przedmiot zostanie wydany zaraz po podpisaniu umowy, bez dokonywania pierwszej wpłaty. To dobre rozwiązanie szczególnie na starcie przedsiębiorstwa, gdzie zasoby gotówkowe są wyraźnie ograniczone, a wydatków jest przecież sporo.

Korzyść 5: Swobodne formy zakończenia umowy

Umowa kredytowa kończy się w jeden sposób – spłaceniem jej i ewentualnym wykreśleniem cesji. Umowa wynajmu z kolei ma dwa rozwiązania – kontynuacja współpracy lub zakończenie ze zwrotem. Leasing pod tym względem jest najbardziej elastyczny, ponieważ oferuje aż trzy możliwości. Pierwszą z nich jest wykup przedmiotu na własność i korzystanie już jako właściciel. Drugą opcją jest zwrot wyleasingowanego środka trwałego i zakończenie współpracy. Trzecia to wymiana przedmiotu na nowy i kontynuowanie umowy po rekalkulacji leasingu.

Korzyść 6: Liczne usługi dodatkowe w pakiecie

Leasing to nie tylko finansowanie – to także szereg przydatnych usług, z których można korzystać w ramach zawartej umowy. Najlepszym przykładem będzie tutaj leasing aut, gdzie istnieje wiele zróżnicowanych udogodnień. Karta paliwowa czy przechowywanie opon z zapewnieniem ich wymiany to oszczędność czasu i pieniędzy. Na życzenie leasingobiorcy, leasingodawca może samodzielnie znaleźć ubezpieczenie OC i poszerzyć je o wariant assistance. Do tego serwisowanie – tutaj istnieje możliwość wyboru pakietu podstawowego oraz rozszerzonego, a każdy z nich to znaczna wygoda.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości