Podstawową zaletą leasingu operacyjnego jest możliwość zakwalifikowania całej raty do odliczeń. Kwota netto stanowi bezpośrednie pomniejszenie przychodu, tym samym obniża naliczony podatek dochodowy. Podatek VAT z kolei może zostać odliczony, tym samym pomniejszając kwotę zobowiązania na rzecz urzędu skarbowego. Dzięki temu można dokonywać optymalizacji podatkowej, czyli obniżać wysokość danin publicznych, którymi jesteśmy obciążeni jako przedsiębiorcy.
Leasing operacyjny traktowany jest jako usługa – zupełnie tak jak wynajem biura, catering pracowniczy czy opłata za zużycie prądu. Co za tym idzie – wybór takiej formy finansowania nie obciąża naszej zdolności kredytowej. Przeciwnie jest przy zaciąganiu kredytu na rzecz inwestycji – tutaj każde zobowiązanie obniża zdolność kredytową, która będzie systematycznie wzrastać dopiero przy spłacaniu rat. Warto więc skorzystać z leasingu, a kredyt zostawić na specyficzne rodzaje przedsięwzięć.
Praktycznie każdy rodzaj przedsiębiorstwa – nawet jednoosobowa działalność gospodarcza – może wnioskować o przyznanie leasingu. Do tego potrzebne będą podstawowe informacje na temat firmy i dokumenty finansowe. Nie trzeba tworzyć biznesplanów, analizy SWOT ani zlecać innych, podobnych w swej naturze analiz. Co więcej, na każdym kroku współpracy z mLeasing dostępne jest wsparcie doradców, którzy chętnie przedstawią korzystne rozwiązania.
Potrzebujesz danego sprzętu, mebla lub nieruchomości, a Twoje rezerwy finansowe są mocno uszczuplone? Zamiast pożyczać pieniądze na wkład własny, możesz wybrać opcję leasingu z opłatą inicjalną 0%. Dzięki temu wyleasingowany przedmiot zostanie wydany zaraz po podpisaniu umowy, bez dokonywania pierwszej wpłaty. To dobre rozwiązanie szczególnie na starcie przedsiębiorstwa, gdzie zasoby gotówkowe są wyraźnie ograniczone, a wydatków jest przecież sporo.
Umowa kredytowa kończy się w jeden sposób – spłaceniem jej i ewentualnym wykreśleniem cesji. Umowa wynajmu z kolei ma dwa rozwiązania – kontynuacja współpracy lub zakończenie ze zwrotem. Leasing pod tym względem jest najbardziej elastyczny, ponieważ oferuje aż trzy możliwości. Pierwszą z nich jest wykup przedmiotu na własność i korzystanie już jako właściciel. Drugą opcją jest zwrot wyleasingowanego środka trwałego i zakończenie współpracy. Trzecia to wymiana przedmiotu na nowy i kontynuowanie umowy po rekalkulacji leasingu.
Leasing to nie tylko finansowanie – to także szereg przydatnych usług, z których można korzystać w ramach zawartej umowy. Najlepszym przykładem będzie tutaj leasing aut, gdzie istnieje wiele zróżnicowanych udogodnień. Karta paliwowa czy przechowywanie opon z zapewnieniem ich wymiany to oszczędność czasu i pieniędzy. Na życzenie leasingobiorcy, leasingodawca może samodzielnie znaleźć ubezpieczenie OC i poszerzyć je o wariant assistance. Do tego serwisowanie – tutaj istnieje możliwość wyboru pakietu podstawowego oraz rozszerzonego, a każdy z nich to znaczna wygoda.
Iluzjonista Piotr Denisiuk
17 stycznia 2025
kup bilet |
|
Dziadek do Orzechów I Grand Royal Ballet
22 grudnia 2024
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |