• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Wyrzuciła 30 tysięcy złotych przez balkon. Prosto w ręce oszustów

1 lipca 2022, 11:25
Starsza kobieta, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego straciła oszczędności swojego życia. Oszustom, którzy twierdzili, że jej pieniądze są zagrożone, wyrzuciła przez okno reklamówkę z 30 tysiącami.

Do oszustwa doszło w czwartek 30 czerwca na jednym z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim. Starsza kobieta odebrała telefon rzekomo z poczty, a następnie od osoby, która miała być policjantem. Oszuści zapewniali, że pieniądze, które kobieta ma w mieszkaniu, są zagrożone. Tylko rzekomy funkcjonariusz jest w stanie jej pomóc. - Kobieta spakowała pieniądze do reklamówki i rzuciła je z balkonu. Kiedy utraciła kontakt z rzekomym funkcjonariuszem, zorientowała się, że cała sytuacja jest oszustwem - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Ślad po oszustach oczywiście zaginął, razem z reklamówką, w której znajdowały się oszczędności życia tej kobiety. To kolejna historia, której ofiarą oszustów padają starsze osoby. Jednak tym razem oszuści nawet nie musieli wchodzić do mieszkania. Wykorzystali naiwność i łatwowierność starszej osoby, a ona sama - mówią wprost - wepchnęła im w ręce pokaźną kwotę pieniędzy.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy rozmawiali ze swoimi bliskimi i przestrzegali ich, przed tego typu oszustami. Przestrzegając ich, możemy uratować oszczędności, często gromadzone przez wiele lat. 

- Przypominamy, że policjanci nie odbierają gotówki, ani też nie wysyłają po nich specjalnych kurierów. Tym bardziej nie ma sytuacji, w której ktoś na pieniądze czekałby pod oknem. Już na początku rozmowy, gdy ktoś wypytuje nas o oszczędności, miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie. W razie wątpliwości warto poradzić się sąsiada lub bliskich. Decyzję o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy nie podejmujmy pod wpływem emocji. W takich przypadkach nasze pieniądze może uratować zachowanie rozsądku - dodaje Grzegorz Jaroszewicz. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości