Wiadomości

Wyrzuciła 30 tysięcy złotych przez balkon. Prosto w ręce oszustów

1 lipca 2022, 11:25
Starsza kobieta, mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego straciła oszczędności swojego życia. Oszustom, którzy twierdzili, że jej pieniądze są zagrożone, wyrzuciła przez okno reklamówkę z 30 tysiącami.

Do oszustwa doszło w czwartek 30 czerwca na jednym z osiedli w Gorzowie Wielkopolskim. Starsza kobieta odebrała telefon rzekomo z poczty, a następnie od osoby, która miała być policjantem. Oszuści zapewniali, że pieniądze, które kobieta ma w mieszkaniu, są zagrożone. Tylko rzekomy funkcjonariusz jest w stanie jej pomóc. - Kobieta spakowała pieniądze do reklamówki i rzuciła je z balkonu. Kiedy utraciła kontakt z rzekomym funkcjonariuszem, zorientowała się, że cała sytuacja jest oszustwem - opowiada Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. 

Ślad po oszustach oczywiście zaginął, razem z reklamówką, w której znajdowały się oszczędności życia tej kobiety. To kolejna historia, której ofiarą oszustów padają starsze osoby. Jednak tym razem oszuści nawet nie musieli wchodzić do mieszkania. Wykorzystali naiwność i łatwowierność starszej osoby, a ona sama - mówią wprost - wepchnęła im w ręce pokaźną kwotę pieniędzy.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy rozmawiali ze swoimi bliskimi i przestrzegali ich, przed tego typu oszustami. Przestrzegając ich, możemy uratować oszczędności, często gromadzone przez wiele lat. 

- Przypominamy, że policjanci nie odbierają gotówki, ani też nie wysyłają po nich specjalnych kurierów. Tym bardziej nie ma sytuacji, w której ktoś na pieniądze czekałby pod oknem. Już na początku rozmowy, gdy ktoś wypytuje nas o oszczędności, miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie. W razie wątpliwości warto poradzić się sąsiada lub bliskich. Decyzję o przekazaniu komukolwiek swoich pieniędzy nie podejmujmy pod wpływem emocji. W takich przypadkach nasze pieniądze może uratować zachowanie rozsądku - dodaje Grzegorz Jaroszewicz. 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości