Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o burzach z gradem

1 lipca 2022, 09:30
fot. Paweł Wierzbicki
W piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 110 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W piątek 1 lipca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które w piątkowy wieczór 1 lipca oraz w sobotę w nocy 2 lipca mogą pojawić się na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz całego województwa lubuskiego

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 40 do 50 litrów na 1 m.kw. oraz porywami wiatru do 110 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 w piątek 1 lipca.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątkowy poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.07) burze z gradem i silny, porywisty wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości