Wiadomości

Alert RCB. Mieszkańcy dostają ostrzeżenia o burzach z gradem

1 lipca 2022, 09:30
fot. Paweł Wierzbicki
W piątkowy wieczór oraz w sobotę w nocy na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego mogą wystąpić burze z intensywnymi opadami deszczu, porywami wiatru do 110 km/h oraz opadami gradu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty.

W piątek 1 lipca Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem, które w piątkowy wieczór 1 lipca oraz w sobotę w nocy 2 lipca mogą pojawić się na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego oraz całego województwa lubuskiego

Jak wynika z prognozy, burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, spadnie nawet od 40 do 50 litrów na 1 m.kw. oraz porywami wiatru do 110 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 13 w piątek 1 lipca.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W piątkowy poranek rozesłano komunikat następującej treści:

„Uwaga! Dziś i w nocy (1/2.07) burze z gradem i silny, porywisty wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości