• Dziś 29°/19°
  • Jutro 27°/16°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Fotopułapki oraz lornetki – sprzęt dla nowoczesnego myśliwego.

30 czerwca 2022, 11:57, red
Źródło zdjęcia: Virrage Images / Shutterstock.com
Odławianie zwierzyny rozpoczyna się przed sezonem godowym, kiedy to zwierzęta nie są pod ścisłą ochroną. Oczywiście takie polowania są prowadzone na danym obszarze i pod ścisłą kontrolą. Podczas obławy na zwierzynę wykorzystywany jest nowoczesny sprzęt myśliwski. W niniejszym artykule przedstawiamy przykłady ciekawych nowoczesnych urządzeń w postaci fotopułapek oraz lornetek termowizyjnych.

Lornetka z noktowizją lub termowizją

Podstawowym wyposażeniem myśliwego jest lornetka. Łowy zaczynają się nocą lub bardzo wczesnym rankiem, dlatego lornetka wyposażona w noktowizję lub termowizję to bardzo wygodne rozwiązanie. W sklepach dla myśliwych można zakupić profesjonalne lornetki tego typu, które mają szerokie pole widzenia. Dzięki regulacji ostrości można dostrzec zwierzynę nawet z bardzo dużej odległości. Przy nocnych lornetkach należy wybrać obiektyw o średnicy obiektywu od 50 do 63 mm.

Źródło zdjęcia: Virrage Images / Shutterstock.com

Oprócz samej lornetki myśliwi korzystają także z celownika noktowizyjnego To dość drogi, ale konieczny sprzęt myśliwego. Pozwala na łatwiejsze rozpoznawanie obiektów, nawet nocą i przy ograniczonej widoczności.

Fotopułaki wyposażone w GPS oraz moduł SIM

Fotopułapka to nowoczesne urządzenie, które wykonuje zdjęcia poruszających się obiektów, w tym wypadku zwierzyny. W zestawie często znajduje się bateria solarna, co pozwala na ładowanie się akumulatorów w ciągu dnia. Z kolei nadajnik GPS ułatwia zlokalizowanie fotopułapki, tak aby zdjąć ją po polowaniu. Najczęściej montuje się je na gałęziach. Nowoczesne fotopułapki posiadają pojemną kartę pamięci, na której zapisywane są zdjęcia. Co ciekawe w nowoczesnych modelach urządzeń tego typu wykonane zdjęcia można łatwo pobrać łącząc się z urządzeniem za pomocą telefonu z systemem Android lub iOS. Poza tym, fotopułapki dzięki modułowi SIM, mogą wysyłać zdjęcia za pomocą MMS’ów (co jest pomocne na obszarach na których nie ma dobrej łączności z Internetem).

Źródło zdjęcia: Tunatura / Shutterstock.com

Podsumowując, zarówno lornetka z noktowizją lub termowizją oraz fotopułapka wyposażona w moduł GPS i moduł SIM to przykłady nowoczesnych urządzeń, które ułatwiają pracę współczesnego myśliwego.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości