• Dziś 24°/15°
  • Jutro 25°/14°
  • Pojutrze 24°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mieszkaniec Gorzowa dojechał rowerem na Nord Kapp

29 czerwca 2022, 11:52
fot. archiwum prywatne Mariusz Pastuszka
Niecodziennym wyczynem może pochwalić się Mariusz Pastuszka, mieszkaniec Gorzowa, który wyruszył w rowerową podróż na Nord Kapp, czyli Przylądek Północnym w Norwegii. Gorzowianin pokonał rowerem blisko 3 tys. km i dotarł na miejsce.

Mariusz Pastuszka, to mieszkaniec Gorzowa, który jest miłośnikiem rowerowych podróży. W ubiegłym roku dojechał do Turcji, wcześniej był na Monte Casino i Gibraltarze, w 2019 roku objechał Polskę dookoła.

Teraz podjął się kolejnego wyzwania. Na początku czerwca wyruszył w rowerową podróż na Nord Kapp, czyli Przylądek Północny w Norwegii. We wtorek 28 czerwca o godz. 1.19 w nocy dotarł do celu. Tym samym pokonał na rowerze około 3 tys. km. Po drodze odwiedził Szwecję i Finlandię.

Teraz na pana Mariusza czeka droga powrotna do Gorzowa przez Łotwę, Litwę i Estonię. W sumie gorzowianin planuje przejechać ponad 6 tys. km. Czas tym razem go nie ogranicza. Jak mówił przed wyjazdem, zamierza zwiedzać poszczególne regiony, przez które będzie wiodła jego podróż.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości