• Dziś 27°/16°
  • Jutro 19°/13°
  • Pojutrze 23°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

DAA (kwas asparaginowy) – Twój booster testosteronu

29 czerwca 2022, 10:00, red
Kwas asparaginowy DAA wspomaga budowanie masy mięśniowej. Suplementy diety zawierające DAA są powszechnie stosowane i cenione. Jakie są zalety podniesienia poziomu testosteronu w organizmie? Sprawdź, dlaczego trening warto wspomóc odżywką zawierającą kwas asparaginowy!

DAA pozytywnie wpływa na koncentrację i przyrost tkanki mięśniowej. Odżywki zawierające kwas asparaginowy są chętnie przyjmowane przez sportowców, którzy potrzebują zwiększyć masę mięśniową. Dlaczego jest tak pomocny podczas treningu? Przeczytaj w naszym artykule!

DAA – co to jest?

Kwas asparaginowy należy do grupy aminokwasów dikarboksylowych i endogennych. To ostatnie oznacza, że organizm jest w stanie wytwarzać go samodzielnie. Powstaje on w przysadce mózgowej, jądrach i podwzgórzu. Sztucznie i po raz pierwszy został wyizolowany ze szparagów i stąd wzięła się jego nazwa. Aminokwas działa na receptory N-metylo-D-asparaginowe, które wspierają przewodzenie bodźców w układzie nerwowym. DAA pobudza organizm do produkcji testosteronu, poprawia koncentrację i sprawność intelektualną, buduje białka i podnosi sprawność seksualną.

DAA – występowanie

Jak już wspomnieliśmy, kwas asparaginowy jest wytwarzany samodzielnie przez ciało człowieka. Jego suplementacja przydaje się, gdy organizm wykazuje niedobory testosteronu lub jako pomoc przy intensywnym treningu, gdy konieczne jest zwiększenie siły. Oprócz odżywek z DAA można go znaleźć naturalnie w różnych produktach. Kwas asparaginowy występuje w: szparagach, ostrygach, dziczyźnie, kiełbasie i wędlinach, melasie buraczanej, trzcinie cukrowej, kiełkach, płatkach owsianych.

Kwas asparaginowy (DAA) – zastosowanie

DAA spełnia w organizmie wiele istotnych funkcji. Warto go przyjmować w formie suplementu nie tylko w celu uzyskania lepszych efektów podczas treningów. DAA znacząco poprawia sprawność umysłu i koncentrację. Pomaga też w gromadzeniu się wapnia. Najczęściej stosowany jest jako substancja zwiększająca poziom testosteronu oraz podnosząca poziom libido. Kwas asparaginowy bierze udział w kontroli produkcji hormonów płciowych i uwalnia testosteron. Pomaga to w budowaniu w krótszym czasie masy mięśniowej.

DAA – dawkowanie i skutki uboczne

Przyjmowanie DAA powinno być precyzyjne. Osoby aktywne fizycznie powinny uzależnić ilości przyjmowanego suplementu od dnia. Najlepiej podzielić dni na treningowe i wolne. W dni treningowe możesz przyjmować początkowo 2,5 g DAA. Z czasem można tę ilość zwiększać, aż do 4 g. Najlepszą porą suplementacji jest czas tuż przed treningiem. W dni wolne od ćwiczeń DAA najlepiej przyjmować rano i mogą to być podobne dawki. Suplementacja powinna odbywać się w cyklach 4-12 tygodni, a następnie kilka tygodni przerwy. Kwas wpływa na układ hormonalny. Przyjmowanie zbyt dużych ilości u mężczyzn może powodować nadmierne wydzielanie żeńskich hormonów płciowych. Suplementację należy przerwać, gdy pojawi się złe samopoczucie, nabrzmienie i nadwrażliwość brodawek sutkowych. Mogą też się pojawić bóle głowy, bezsenność i brak skupienia.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości