• Dziś /7°
 • Jutro 10°/3°
 • Pojutrze 10°/1°
 • Jakość powietrza (CAQI): 12 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Chcesz wziąć kredyt gotówkowy online? Podpowiadamy, na co zwracać uwagę

28 czerwca 2022, 12:20, red
Chcesz przeprowadzić remont, kupić nowy sprzęt RTV lub AGD czy wyjechać na wakacje z rodziną? Rozwiązaniem w każdym wypadku może być kredyt gotówkowy. Wniosek o finansowanie z łatwością złożysz online – bez wychodzenia z domu. Dodatkowe pieniądze umożliwiają realizację założonych celów i pozwalają zachować oszczędności na pilniejsze potrzeby. Aby móc cieszyć się gotówką na korzystnych zasadach, należy porównać dostępne opcje. Na co zwracać uwagę, decydując się na kredyt konsumencki? Które parametry zobowiązania są najistotniejsze? Jak sprawdzić szanse na uzyskanie finansowania? Czy kalkulator kredytowy jest przydatny przy wyborze oferty? Jak z niego korzystać? Przeczytaj artykuł i poznaj najważniejsze informacje!

Jakie rodzaje kredytów można zaciągnąć przez internet?

Jeśli interesuje Cię gotówkowy kredyt online, wszystkich formalności dopełnisz przez internet. Trzeba jednak pamiętać o limicie dla tego typu zobowiązań, który wynosi około 130 tys. złotych. W przypadku wyższych kwot należy udać się do stacjonarnej placówki banku. 

Podobnie to wygląda przy zobowiązaniach hipotecznych lub na auto. Kredyt mieszkaniowy: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kredyty/kredyt-mieszkaniowy i samochodowy wymagają osobistej wizyty w instytucji bankowej. Są to finansowania celowe, czyli udzielane na zakup konkretnej nieruchomości lub rzeczy ruchomej. Masz możliwość wysłania wstępnego wniosku przez internet, ale do dopełnienia reszty formalności konieczne jest udanie się do banku z odpowiednimi dokumentami. 

W przypadku zobowiązań gotówkowych nie musisz przedstawiać i dokumentować celu, na jaki przeznaczysz uzyskane pieniądze. Środki możesz rozdysponować tak, jak chcesz. Sporą zaletą takiego finansowania jest też minimum formalności do spełnienia. Zależnie od kwoty – można uzyskać gotówkę nawet bez zaświadczenia o dochodach. Wystarczy dowód osobisty. Zwłaszcza jeśli jesteś już klientem danego banku i masz w nim konto. Taka sytuacja ułatwia otrzymanie kredytu. Instytucja bankowa zna Twoją sytuację finansową i może szybko oszacować zdolność kredytową. Obecni klienci często też mogą liczyć na preferencyjne warunki finansowe. 

Jedynym ograniczeniem w przypadku zobowiązań gotówkowych jest brak możliwości wykorzystania środków w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. 

Co warto wiedzieć przed złożeniem wniosku o finansowanie?

Zanim wypełnisz formularz kredytowy, zastanów się nad pewnymi kwestiami, które pomogą Ci wybrać najlepszy produkt i pozwolą zachować płynność finansową. Jeżeli interesuje Cię niewielka kwota, sprawdź, czy bank, w którym masz konto osobiste: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/konta/konto-jakie-chce, daje możliwość przyznania debetu na rachunku. W przypadku konieczności pożyczenia większej sumy pieniędzy lepszym rozwiązaniem jest kredyt. 

Decydując się na zobowiązanie gotówkowe, przemyśl:

 • jaka kwota jest Ci potrzebna – nie pożyczaj więcej niż to konieczne, żeby uniknąć zbytniego obciążania domowego budżetu; podejdź do tego rozważnie,
 • na co chcesz przeznaczyć środki – jeżeli planujesz kupić mieszkanie lub samochód, możesz rozważyć dodatkowo zobowiązania celowe,
 • raty kredytu i okres kredytowania – ile środków miesięcznie jesteś w stanie przeznaczać na spłatę kredytu i na jak wiele miesięcy planujesz to rozłożyć,
 • czy jesteś w stanie terminowo wywiązywać się z obowiązków względem banku – zweryfikuj swoją zdolność kredytową.

Najważniejsze pojęcia, które musisz znać

Chcąc zaciągnąć kredyt gotówkowy online: https://www.santander.pl/klient-indywidualny/kredyty/kredyt-gotowkowy-online, musisz zapoznać się z definicjami, które znajdziesz w umowie kredytowej. Dla kredytobiorców istotne są takie pojęcia jak:

 • rzeczywista roczna stopa procentowa (RRSO) – wskazuje całkowity koszt kredytu, jaki zobowiązujesz się oddać instytucji finansowej; RRSO jest przedstawiane w procentach,
 • oprocentowanie zmienne i stałe – na podstawie wartości procentowej jednego z nich – zależnie do umowy kredytowej – określane są odsetki od finansowania,
 • marża – wpływa na wysokość kosztów kredytowych i jest składnikiem oprocentowania; wskazuje, ile zarobi bank na przyznaniu zobowiązania gotówkowego,
 • stopa procentowa – informuje, jaką kwotę należy zapłacić instytucji bankowej w ramach finansowania; wpływa na oprocentowanie kredytu i jest liczona w skali roku,
 • WIBOR – to stopa procentowa ustalana każdego dnia, która wykorzystywana jest przy obliczaniu oprocentowania od zobowiązań udzielanych innym instytucjom finansowym; ma wpływ na koszty kredytów konsumenckich.

Najlepiej, gdy poszczególne parametry są niskie. Jest to równoznaczne z małymi kosztami kredytowania. 

Kalkulator kredytu gotówkowego – oszacuj koszty finansowania

Szacunkowe koszty zobowiązania można poznać już na etapie porównywania ofert poszczególnych banków. W tym celu wykorzystaj kalkulator kredytu gotówkowego! Takie narzędzie można znaleźć na stronach wybranych instytucji finansowych lub na portalach poświęconych tematyce bankowej. Kalkulacji dokonasz online – bezpłatnie.

Kalkulator pozwala znaleźć najlepszą ofertę – dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości. Po uzupełnieniu niezbędnych informacji uzyskasz zestawienie produktów bankowych. Na tej podstawie możesz dokonać selekcji, a następnie zawnioskować o wybrany kredyt gotówkowy. 

Jakie dane należy wprowadzić do kalkulatora? 

 • Kwota zobowiązania – o którą chcesz wnioskować w instytucji finansowej,
 • okres kredytowania – czas, na jaki planujesz rozłożyć spłatę zobowiązania,
 • oprocentowanie kredytu – tylko jeśli używasz kalkulatora na zewnętrznym serwisie finansowym – w przypadku narzędzia na stronie banku nie jest to konieczne.

Narzędzie online szybko weryfikuje dostępne produkty i wskazuje najatrakcyjniejszą ofertę kredytu gotówkowego. Pamiętaj, że lista zawiera szacunkowe, niewiążące propozycje dla kredytobiorców. Ostateczne warunki przedstawi Ci wybrany bank. 

Zdolność kredytowa – jak ją sprawdzić?

Aby wstępnie zweryfikować, czy masz możliwość uzyskania zobowiązania gotówkowego, skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej. Narzędzie to działa podobnie do wariantu porównującego kredyty. Można znaleźć je na stronach banków oraz portali finansowych. W tym przypadku należy podać nieco inne dane. Chodzi m.in. o wskazanie:

 • wysokości i źródła dochodów,
 • liczby osób na utrzymaniu,
 • sumy obecnych zobowiązań i kosztów stałych – w tym kredytów, pożyczek, opłat za czynsz i media,
 • wieku kredytobiorcy,
 • stanu cywilnego. 

Kalkulator na podstawie danych dokonuje analizy zdolności kredytowej, czyli weryfikuje Twoją wiarygodność w oczach kredytodawcy. Pozwala określić, czy będziesz w stanie spłacać raty w terminie. Dzięki kalkulacji dowiesz się też, o jaką maksymalnie kwotę możesz wnioskować. Pamiętaj jednak, że są to szacunkowe wartości, więc nie są gwarantem pozytywnej decyzji kredytowej. Ostateczna ocena zależy od banku. 

Wybierz bank z rozbudowaną ofertą!

Jeśli planujesz złożyć wniosek o finansowanie online, zweryfikuj dostępne oferty. Wykorzystaj do tego kalkulatory kredytu gotówkowego oraz zdolności kredytowej. Pamiętaj, że często najlepszym rozwiązaniem jest zaciągnięcie zobowiązania w instytucji, w której masz konto osobiste. Ułatwia to proces weryfikacji i minimalizuje formalności. Jeżeli Twój bank nie proponuje kredytów lub są one drogie, możesz przenieść rachunek do innej placówki. Sprawdź, co poza kredytami gotówkowymi mogą Ci zaproponować pozostałe instytucje. Na rynku usług bankowych znajdziesz mnóstwo atrakcyjnych propozycji. Postaw na bank z rozbudowaną ofertą i ciesz się wszystkimi możliwościami, jakie zapewnia!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości