• Dziś 27°/16°
  • Jutro 30°/18°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25
Wiadomości

Gdzie umiejscowić legowisko dla psa?

25 czerwca 2022, 12:42
Nowy, czworonożny towarzysz w rodzinie wymaga właściwej pielęgnacji i opieki. Oprócz takich oczywistości jak zagwarantowanie pożywienia, bezpieczeństwa i rekreacji, tak kluczowe jest stworzenie idealnego kącika, w którym zwierzę spokojnie wypocznie. Poznaj ciekawe i polecane przez specjalistów rozwiązania na umiejscowienie legowiska dla psa.

Legowisko z jakiego materiału? 

Szeroka gama ofert sprawia, że łatwo zagubić się w różnorodnych produktach – i to nie wszystkie z nich są warte polecenia. Kluczowe jest zatem sprecyzowanie oczekiwań – czyli dostosowanie legowiska do rozmiarów psa, jak i wyznaczenie miejsca pod nie – a następne swobodne zapoznanie się z propozycjami sprzedażowymi.

Dobrej jakości legowiska powinny być wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Gąbkowe posłania mogę nie spełniać tych warunków – należy zatem postawić na trwalsze materiały. Należą do nich legowiska wypełnione kulkami silikonowymi czy też z włókna silikonowego. Oprócz tego wykończeniowe obicie również powinno być trwałe – to właśnie te części są najbardziej narażone na zużycia. Psie pazury i zęby mogą być wymagającymi testerami.

Intrygującym rozwiązaniem są legowiska, określane mianem „budek”. Stworzone z estetycznego materiału, miękkie i trwałe, zapewniają zwierzęciu komfort i przytulną strefę. Są dostępne do kupienia m.in. w sklepie Psia Kość (https://sklep-psiakosc.pl/legowiska-budki-dla-psa

Strefa dla psa w Twoim domu

Gdy wybierając spośród wielu ofert zdecydujesz się na zakup konkretnego legowiska, należy również przygotować miejsce na nie. Nie powinno się ono znajdować przy oknach, grzejnikach – ze względu na zmiany temperatury, na które zwierzę jest wyczulone. Może również nie chcieć kłaść się w miejscach, w których będzie na nie wiało lub było zbyt gorąco. Również nie należy umieszczać legowiska w strefie użytkowej, przez którą domownicy często przechodzą.  

Cicha, spokojna przestrzeń, w której ani pies, ani człowiek, nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać, jest zatem idealna i najwłaściwsza. Należy zwrócić uwagę czy w wybranym pomieszczeniu nie jest stale zbyt jasno; zaburzy to cykl dobowy zwierzęcia i nie pozwoli mu swobodnie wypocząć.

Wielkość legowiska

W wybranym legowisko zwierzę powinno się swobodnie położyć, wyciągnąć i jednocześnie wciąż pozostawać na posłaniu. Najlepiej jest zmierzyć zwierzę w kłębie i wtedy wybrać. Warto zatem sięgnąć po większe rozwiązanie niż inwestować w coś, z czego pies szybko wyrośnie bądź nie będzie czuł się komfortowo. Dodatkowo, psy lubią znosić do legowisk swoje ulubione zabawki – zatem dobrze by było, gdyby zarówno pupil, jak i jego rzeczy, były blisko siebie. Nawet małe psy, dla których są specjalne, dedykowane posłania (https://sklep-psiakosc.pl/legowiska-dla-malego-psa) mają swoje potrzeby i nie należy ich zaniedbywać. Pamiętajcie również o regularnym czyszczeniu psich posłań – wilgotne, ubłocone legowiska są nie tylko nieestetyczne, ale i mogą namnażać się w nich pasożyty. Spanie na mokrym posłaniu przyczynia się do chorób stawów.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości