• Dziś /-5°
  • Jutro -1°/-7°
  • Pojutrze -2°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 25 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Znalazła 14 tys. zł na stacji paliw. Policjanci odnaleźli właściciela gotówki [film]

23 czerwca 2022, 11:30
fot. screen z monitoringu
Mężczyźnie wypadło 14 tys. zł na stacji paliw przy ul. Podmiejskiej w Gorzowie. Pieniądze przez kilka minut leżały na drodze, aż zauważyła je 34-letnia kobieta. Nie widziała nikogo, komu mogłyby wypaść. Dlatego zaniosła je na komisariat, a policjanci dzięki nagraniom z monitoringu ustalili właściciela gotówki. Mężczyzna odebrał już swoje pieniądze.

Pod koniec maja do policjantów z Gorzowa zgłosiła się 34-letnia mieszkanka Wrocławia, która znalazła na parkingu stacji paliw przy ulicy Podmiejskiej w Gorzowie zwinięte w rulon banknoty. Było tam aż 14 tys. zł.

- Kobieta niestety nie widziała osoby, której pieniądze mogłyby wypaść. Dlatego o sytuacji powiadomiła obsługę stacji i zostawiła numer telefonu do kontaktu. Przez kilka godzin nikt jednak się nie zgłosił. Ostatecznie zawiozła na komisariat i przekazała wszystkie informacje funkcjonariuszom, którzy zabezpieczyli nagranie z monitoringu – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Na nagraniu z kamery widać, jak na terenie stacji paliw jednemu z dwóch idących mężczyzn wypadły pieniądze. Leżały tak przez kilka kolejnych minut. Niemal przejechała po nich wywrotka, busy i osobówki. Nikt jednak pieniędzy nie zauważył. Dopiero po kilku minutach zwinięte banknoty podniosła 34-latka z Wrocławia, która w Gorzowie Wielkopolskim była w sprawach służbowych.

- Policjanci ustalili właściciela pieniędzy. Na stacji, podobnie jak 34-latka, był w sprawach służbowych. 46-latek, który na co dzień dokonuje wielu rozliczeń, brak gotówki zauważył dopiero po kilkunastu dniach. Teraz szczęśliwy odebrał od funkcjonariuszy swoją zgubę. W trakcie wizyty w komisariacie zapowiedział, że chce podziękować uczciwej 34-latce – mówi Jaroszewicz.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości