Wiadomości

Leasing bez wpłaty własnej – czy jest możliwy?

23 czerwca 2022, 11:24, red, 25
Leasing samochodu to powszechny zabieg przynoszący przedsiębiorstwu wiele benefitów. Firma może zyskać nowy pojazd gotowy do użytku od ręki, a korzyści związane z optymalizacją podatkową pozwalają zmniejszyć VAT i podatek dochodowy. Bardzo często jednak wymagane jest uregulowanie wpłaty własnej, czyli uiszczenie czynszu inicjalnego na start umowy. W przypadku wirtualnego salonu mAuto nie ma takiej potrzeby.

Wpłata własna – co to jest?

Leasing to powszechnie praktykowana forma umowy, w której leasingodawca udostępnia do użytkowania posiadany środek trwały, a leasingobiorca korzysta z niego w zamian za odpowiednią należność. Konstrukcja opłat leasingowych zakłada trzy rodzaje należności:

  • wpłatę własną – czynsz inicjalny będący opłatą regulowaną przy podpisaniu umowy leasingu;
  • ratę leasingową – comiesięczną należność stanowiącą podstawowy sposób rozliczenia za użytkowanie środka trwałego;
  • opłatę przy wykupie – część pozostała do uregulowania, która potwierdza chęć wykupienia przedmiotu umowy od leasingodawcy.

Leasing bez wpłaty własnej – czy jest możliwy?

Wpłata własna to dla wielu przedsiębiorców znaczne obciążenie – stanowi ona od 5 do nawet 45% wartości auta. Takie środki są niekiedy niemożliwe do wygospodarowania przez nowo powstałe firmy, mikrobiznesy czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Aby umożliwić korzystanie z leasingu także tym podmiotom, mAuto oferuje leasing bez wpłaty własnej. Wybrany model samochodu zostaje udostępniony tuż po zawarciu umowy, bez oczekiwania na przelew potwierdzający czynsz inicjalny.

Aby możliwe było uzyskanie leasingu bez wpłaty własnej, marka mAuto musi zweryfikować płynność finansową Twojego przedsiębiorstwa. Konieczne więc będzie udostępnienie dokumentów finansowych. Jeśli ocena zdolności przebiegnie pozytywnie, wówczas mAuto zaproponuje leasing z opłatą inicjalną w wysokości 0%. Oznacza to, że nie musisz regulować wpłaty własnej i wystarczy jedynie podpisanie umowy.

Zalety leasingu bez wpłaty własnej

Leasing bez wpłaty własnej w mAuto posiada wiele niekwestionowanych zalet. Najważniejsze z nich to:

  • możliwość zwiększenia opłaty za wykup i obniżenia raty leasingowej w przypadku braku chęci wykupu środka trwałego;
  • większa dostępność leasingu dla przedsiębiorców rozpoczynających swoje funkcjonowanie na rynku;
  • możliwość stworzenia większej floty pojazdów – brak opłaty wstępnej nie wymusza na przedsiębiorcy znacznego wydatku na start;
  • brak obciążania budżetu mikroprzedsiębiorców i JDG, którym niekiedy ciężko jest wygospodarować kilkadziesiąt tysięcy złotych na wpłatę własną;
  • możliwość przeznaczenia zasobów finansowych wydzielonych na wpłatę własną do realizacji innych inwestycji w firmie.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości