Wiadomości

Jakie znaczenie ma event marketing dla Twojej firmy?

20 czerwca 2022, 11:37
Event marketing to skuteczne narzędzie, które spełnia wiele służących biznesowi zadań: pomaga budować pozytywny wizerunek firmy, wpływa na rozpoznawalność marki czy produktu i pozwala na efektywną komunikację z klientem. W niniejszym artykule wyjaśniamy, jakie korzyści może przynieść Twojej firmie organizacja eventów.

Event marketing, czyli co?

Trudno nazwać strategią jedną akcję promocyjną, jednak kilka zaplanowanych wydarzeń lub cyklicznie odbywające się imprezy mogą już stanowić zalążek marketingu wydarzeniowego. Zwłaszcza jeśli dobrze wiemy, jaki cel chcemy osiągnąć w ten sposób i docieramy dokładnie do tej grupy, na której nam zależy.

Event marketing zakłada przemyślany udział w konkretnych wydarzeniach lub organizowanie własnych imprez, którym przyświeca konkretna idea. Należy jednak pamiętać, że event nigdy nie jest celem samym w sobie. Musi wpisywać się w koncepcję marki, misję firmy i całą strategię marketingową. Dopełnienie tych warunków sprawi, że będziemy mogli wykorzystywać eventy jako skuteczne narzędzie biznesowe.

Jakie są najważniejsze cele event marketingu?

Nie ma sensu organizować żadnego eventu, jeśli nie wiemy, czemu on ma służyć. Dlatego najważniejsze jest określenie jego celu. Jedno wydarzenia może pomóc nam osiągnąć jeden lub kilka celów biznesowych. Należą do nich:

  • Cel wizerunkowy – Wiele firm wykorzystuje strategię event marketingową do zbudowania określonego wizerunku. Dzieje się tak, ponieważ podczas eventu łatwo wywołać określone emocje i wrażenia, które mocno ugruntowują się w konsumentach i wywołują skojarzenia przy kolejnym kontakcie z marką/produktem. Rozpoznawalność to najważniejszy cel event marketingu. W cele wizerunkowe wpisuje się także działalność CSR firmy.
  • Cel sprzedażowy – Istnieją branże, które wykorzystują różnego typu eventy do celów sprzedażowych. Ma to miejsce na przykład podczas różnego rodzaju targów. Udział w eventach to także dobry sposób na nawiązanie relacji biznesowych i handlowych, które w przyszłości mogą przełożyć się na sprzedaż.

Dowiedz się więcej na https://emtg.pl/

Event marketing – korzyści dla firmy

Organizacja eventów zawsze wiąże się z nakładem czasu, pracy i pieniędzy. Jednak przemyślana strategia pozwala uzyskać firmie szereg korzyści, które opłacają się na dłuższą metę:

  • Event marketing jest jednym z najskuteczniejszych sposobów budowania pozytywnego wizerunku marki i jej rozpoznawalności;
  • Pomaga kształtować preferencje konsumentów;
  • Wywołuje wzrost zainteresowania marką/produktem w mediach;
  • Pomaga budować długofalowe kontakty z konsumentami i mediami;
  • Długofalowa polityka event marketingowa wpływa na wzrost sprzedaży produktów firmy.

Skąd wiadomo, że event marketing działa?

Efekty, które przynosi event marketing, nie są łatwe do zmierzenia, ale istnieją narzędzia, które mogą nam pomóc. Jednym z najbardziej oczywistych są ankiety. Oprócz tego weź pod uwagę statystyki związane z wydarzeniem: ilość sprzedanych produktów, rozdanych materiałów, uzyskanych adresów mailowych. Zwróć uwagę na przyrost osób obserwujących fanpage firmy w mediach społecznościowych i liczbę publikacji w mediach.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości