• Dziś -2°/-6°
  • Jutro -1°/-4°
  • Pojutrze -1°/-6°
  • Jakość powietrza (CAQI): 64 Bywało lepiej… To nie jest najlepszy dzień na wyjście.
Wiadomości

Wady i zalety gotowych projektów domów

17 czerwca 2022, 12:52, red
Podjąłeś decyzję o budowie domu? W takim razie z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że przed postawieniem fundamentów musisz zmierzyć się z różnego rodzaju formalnościami oraz uzyskać Pozwolenie na Budowę. Niezbędne jest przede wszystkim złożenie w urzędzie powiatowym projektu domu, który będzie zgodny z aktualnym prawem budowlanym. Czy warto wybrać gotowy projekt domu, czy też postawić na indywidualny? Oto wady i zalety gotowego projektu domu.

Wady gotowych projektów, czyli okiem zwolenników indywidualnych zleceń

Na początek spójrzmy na gotowe projekty domów jednorodzinnych okiem ich przeciwników, czyli innymi słowy, zwolenników zleceń indywidualnych. Podkreślają oni przede wszystkim to, że w przypadku gotowych projektów – nawet mimo tego, że w uznanych pracowniach ich wybór jest bardzo szeroki – to siłą rzeczy przyszli domownicy dopasowują się do budynku, zamiast dopasowywać dom pod swoje potrzeby i oczekiwania.

Nie można zaprzeczyć temu, że gotowy projekt wiąże się z pójściem na pewne kompromisy. Takie projekty, jakkolwiek zawsze są przygotowane w pełni profesjonalnie i kompleksowo, mają trafiać w gusta szerszego grona odbiorców i sprzyjać popularnym trendom oraz aktualnej modzie architektonicznej. Jeśli rozważasz w domu bardziej oryginalne i zindywidualizowane rozwiązania architektoniczno-budowlane, gotowe projekty raczej nie sprostają Twoim oczekiwaniom.

Projekt domu pracowni Domowe Klimaty lub innej – zalety

Brak indywidualizacji to w zasadzie jedyna wada gotowych projektów – co więcej, w przypadku większości osób jest to wada o niewielkim znaczeniu. Każdy gotowy projekt domu pracowni Domowe Klimaty lub innej jest bowiem przygotowany w sposób profesjonalny tak, by budynek był jak najbardziej funkcjonalny. Jeśli nie masz mocno zindywidualizowanych potrzeb, gotowy projekt z pewnością będzie odpowiedni.

Zalet jest jednak więcej. Należy wśród nich zwrócić szczególną uwagę na:

  • atrakcyjną cenę – gotowe projekty domów wiążą się z ogromnymi oszczędnościami finansowymi. Dość powiedzieć, że za projekt domu z poddaszem Domowe Klimaty mają ustaloną stawkę już na nieco ponad 4000 złotych dla domu o powierzchni użytkowej 150m2. W przypadku takiego domu projekt indywidualny kosztuje od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych;
  • krótkie oczekiwanie na budowę – czy wiesz, że indywidualne zlecenie wiąże się z oczekiwaniem na projekt od kilku do nawet kilkunastu miesięcy? Jeśli chcesz szybko rozpocząć budowę domu, gotowy projekt jest najlepszym rozwiązaniem. Wówczas budowę można zacząć praktycznie od razu;
  • pewność co do jakości wykonania – osoby wybierające projekty indywidualne często chcą na zleceniu oszczędzić, co przy obecnych stawkach jest dość zrozumiałe. Jednak trzeba mieć świadomość tego, że korzystanie z usług tańszych, a co za tym idzie mniej doświadczonych architektów, może wiązać się z niekompletnymi lub nieprawidłowo wykonanymi projektami, które będą wymagały poprawek. Podczas kupowania projektu takie ryzyko jest praktycznie zerowe.

Projekt domu z poddaszem Domowe Klimaty

Chcesz kupić gotowy projekt domu? W takim razie zapoznaj się z ofertami doświadczonych i uznanych pracowni, takich jak Domowe Klimaty!

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości