• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wybierasz się w podróż? Pamiętaj o ubezpieczeniu turystycznym!

15 czerwca 2022, 14:57, red
Każda podróż, nawet ta niedaleka, wymaga odpowiednich przygotowań. Pakowanie, wymiana waluty, wykonanie szczepień profilaktycznych - wszystko to jest niezwykle istotne, ale jeszcze ważniejszy jest zakup ubezpieczenia turystycznego. Wielu osobom wydaje się, że jeśli nie wybierają się w tropiki lub wyjeżdżają jedynie na kilkanaście dni, to ubezpieczenie nie będzie przydatne. Nic bardziej mylnego - oto kilka powodów, dla których warto zainwestować w odpowiednią ochronę na czas zagranicznych wojaży.

Otrzymasz niezbędną pomoc medyczną na miejscu

Pomoc medyczna może okazać się niezbędna w najmniej oczekiwanym miejscu i czasie - nawet jeśli za granicą stosujesz się do zaleceń higienicznych, a przed wylotem odwiedziłeś dentystę oraz lekarza rodzinnego, zawsze istnieje niewielka szansa, że zdrowie może zacząć szwankować. 

Ubezpieczenie turystyczne gwarantuje pokrycie kosztów dobrej jakościowo opieki medycznej, nawet w krajach, w których dostęp do lekarzy specjalistów może być utrudniony, a do tego sfinansuje zakup lekarstw oraz przeprowadzenie niezbędnych zabiegów. Wybierając się w zagraniczną podróż koniecznie należy zwrócić uwagę na sumę gwarantowaną kosztów leczenia - im wyższa, tym większy zakres ubezpieczenia i tym więcej usług medycznych zostanie sfinansowane w razie potrzeby.

Będziesz mógł wrócić do kraju

Istnieją sytuacje, które uniemożliwiają powrót do kraju regularnymi połączeniami lotniczymi, na przykład w sytuacji, gdy chory musi przebywać w pozycji leżącej lub ma złamaną kończynę. Wówczas ubezpieczyciel, oczywiście w zależności od wysokości opłacanej składki, ma możliwość zorganizować transport choremu i pokryje jego koszty, które w przypadku niektórych krajów mogą sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Zanim wybierzesz się w podróż, przejrzyj oferty ubezpieczeń turystycznych i w zależności od destynacji docelowej wybierz to, które będzie gwarantowało nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale także transportu medycznego do kraju.

Będziesz mógł skorzystać z pomocy tłumacza

Wyjazd zagraniczny zawsze wiąże się z dużym stresem dla osób, które nie znają ani języka angielskiego, ani lokalnego. Co więcej, w niektórych krajach istnieje tyle dialektów regionalnych, że nawet znając podstawy języka urzędowego, można mieć problemy z komunikacją. O ile na co dzień nie stanowi to dużego problemu, to w sytuacji, w której będziesz mieć problemy ze zdrowiem, zostaniesz okradziony, zgubisz bagaż lub będziesz uczestniczył w wypadku, porozumienie się będzie kluczem do pozytywnego rozwikłania sprawy. 

W takiej sytuacji z pomocą również przychodzi ubezpieczenie turystyczne, które gwarantuje pomoc tłumacza, a często też prawnika, którego zadaniem jest zapoznać się z dokumentacją oraz przetłumaczyć ją.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości