• Dziś 21°/12°
  • Jutro 25°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Mężczyzna skoczył z mostu Staromiejskiego do Warty

12 czerwca 2022, 11:07
fot. archiwum
W niedzielny poranek mężczyzna wskoczył do rzeki Warty z mostu Staromiejskiego. Mężczyznę z wody wyciągnęła policjantka po służbie, która przyszła oglądać bieg uliczny oraz ratownik medyczny. Uratowany mężczyzna został zabrany do szpitala.

W niedzielne przedpołudnie 12 czerwca na nadwarciańskich Bulwarach, moście Staromiejskim oraz Zawarciu odbywa się bieg uliczny Gorzowska Nadwarciańska Dycha. Trasa biegu, który wystartował o godz. 9.30 jest zabezpieczana przez służby.

Natomiast o godz. 9.40 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał zgłoszenie od jednego z kibiców biegu, że mężczyzna skoczył z mostu Staromiejskiego do rzeki Warty. Służby zostały postawione na nogi.

- Mężczyzna został uratowany i wyciągnięty z wody przez policjantkę po służbie, która pojawiła się na trasie biegu w roli kibica oraz ratownika medycznego. Został następnie przekazany załodze pogotowia i zabrany do szpitala na badania – mówi Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do naszej redakcji odezwał się ratownik medyczny, który pomógł w uratowaniu mężczyzny. - To ja uratowałem dzisiaj tego mężczyznę. Policjantka po służbie, która nie była w mundurze też brała w tym udział. Ona pierwsza wskoczyła do wody, jednak opadła z sił zanim zdążyłem do nich dopłynąć i nurt rzeki już ich zabierał. Natomiast na moście stała policjantka w mundurze, która nie mogła wskoczyć do wody z powodu broni służbowej, której nie mogła zostawić. Próbowała natomiast negocjować z tym mężczyzną, zanim wskoczył do wody - opowiada Michał, ratownik medyczny.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości