• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 27 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Robisz zakupy w internecie? Kupuj lokalnie!

2 czerwca 2022, 12:28
Aż 77% Polaków robi zakupy w internecie. Są wśród nich zarówno 15-latkowie, jak i osoby 50+, mieszkańcy wsi i największych miast, a także klienci o różnym wykształceniu[1]. Tak duża liczba osób może mieć spory wpływ na rozwój lokalnych firm, które odgrywają kluczowe role w naszych społecznościach i warto wspierać je zwłaszcza teraz – w dobie pandemii COVID-19[2]

Dlaczego warto kupować lokalnie?

Przede wszystkim dlatego, że to, gdzie kupujemy, może mieć istotny wpływ na społeczność, w której funkcjonujemy[2]. Zostawiając pieniądze w pobliskich, również tych najmniejszych firmach, możemy rozwijać lokalny rynek, mieć wpływ na utrzymanie lub tworzenie się nowych miejsc pracy, a nawet wysokość podatków[2].

Jest to bardzo istotne dla rozwoju przedsiębiorstw[2], a także ma przełożenie na jakość życia[2] – zwłaszcza w tak trudnym, pandemicznym okresie[2].

Jak kupować w internecie lokalnie?

Internet zapewnia łatwy dostęp do lokalnych firm. Dzięki zakupom online każdy może wspierać nawet te mniejsze przedsiębiorstwa i tym samym mieć wpływ na ich rozwój – wystarczy tylko wiedzieć, jak to robić. Oto kilka cennych wskazówek!

  1. Dołączanie do grup wspierających lokalne marki. Znajdziemy je w mediach społecznościowych – warto wybierać te, które są prowadzone przez wiarygodnych administratorów2.
  2. Udział w wydarzeniach online. Dzięki nim zyskujemy łatwiejszy dostęp do różnych produktów wysokiej jakości2.
  3. Dzielenie się informacjami z innymi. Zarówno o wspomnianych grupach, jak i wydarzeniach 2.
  4. Korzystanie z aplikacji. Np. takich, które pozwalają na skanowanie kodów kreskowych i udostępniają informacje na temat produktów2.

Zakupy lokalnych produktów w internecie mogą być bezpieczne i proste. Oferuje je np. Visa, która wprowadza na rynek usługę Visa Mobile – dzięki niej nie podajemy podczas każdej płatności numeru karty oraz innych danych. Wystarczy numer telefonu i potwierdzenie zapłaty w smartfonie. Z rozwiązania mogą korzystać już pierwsi Polacy, w ramach zaplanowanych na szeroką skalę testów, a wkrótce będą mogli dołączyć do nich kolejni. Polska jest pierwszym na świecie krajem, gdzie to rozwiązanie jest wdrażane, więc warto śledzić sytuację3. Alternatywą dla wszystkich posiadaczy smartfonów jest pobranie aplikacji Visa Mobile na telefon.

Jak zacząć korzystać z aplikacji? Wystarczy pobrać ją na swój telefon i zarejestrować – podać numer karty Visa, adres e-mail i numer telefonu, a na koniec ustawić zabezpieczenie aplikacji. I to wszystko – od teraz nie wprowadzamy swoich danych przy każdej płatności online. Zyskujemy też bezpieczeństwo, ponieważ dane przechowywane są w bezpiecznych systemach Visa. Listę banków, których klienci już teraz skorzystają z Visa Mobile, można znaleźć na stronie https://www.visa.pl/plac-z-visa/polecane-technologie/visa-mobile.html.

Artykuł powstał we współpracy z Visa.

Bibliografia:

  1. Gemius Polska, 77% internautów kupuje online 29.09.2021, online: https://www.gemius.pl/wszystkie-artykuly-aktualnosci/raport-e-commerce-w-polsce-2021.html, dostęp: 13.03.2022.
  2. VISA, Miej wpływ, kupuj lokalnie 31.03.2021, online:https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/03/30/wspieraj-lokalny-biznes-1617122205245.html, dostęp: 13.03.2022.
  3. VISA, Visa Mobile – jak działa i jak skorzystać? 10.09.2021, online: https://www.visa.pl/visa-everywhere/blog/bdp/2021/09/10/visa-mobile-coto-1631263092784.html, dostęp: 13.03.2022.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości