• Dziś 16°/6°
  • Jutro 14°/5°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 7 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Przedsiębiorcy walczą o budowę chodnika i oświetlenia

26 maja 2022, 15:03
fot. Anna Kluwak
Osoby prowadzące swoje firmy przy ul. Piłkarskiej i Myśliborskiej w Gorzowie napisali do prezydenta Gorzowa petycję w sprawie budowy chodnika i oświetlenia wzdłuż ul. Piłkarskiej. Przedsiębiorcy podkreślają, że od kilku lat proszą o zrealizowanie inwestycji, która poprawi bezpieczeństwo mieszkańców.

Do prezydenta Jacka Wójcickiego trafiła petycja od przedsiębiorców prowadzących swoje biznesy przy ul. Piłkarskiej i Myśliborskiej w Gorzowie. Właściciele firm napisali petycję w sprawie sprawie budowy chodnika i oświetlenia wzdłuż ulicy Piłkarskiej. Chcą, aby inwestycja została wpisana do budżetu miasta na 2023 roku i podkreślają, że od kilku lat proszą o budowę chodnika i oświetlenia, ale miasto ignoruje ich głosy.

- Od kilku lat zwracamy się z tą samą prośbą. W tym rejonie brakuje chodnika oraz oświetlenia. Osoby, które przemieszczają się ul. Piłkarską w drodze do pracy i z pracy oraz klienci i inni uczestnicy ruchu drogowego, są narażeni na niebezpieczeństwo związane z potrąceniem – podkreślają przedsiębiorcy.

Jak czytamy w petycji, z każdym rokiem wzrasta liczba osób korzystających z ul. Piłkarskiej, co powoduje nieustanne zwiększenie się ruchu samochodowego. Oprócz samochodów, codziennie z tej ruchliwej ulicy korzystają również piesi, są to dorośli czy dzieci, które uczęszczają na zajęcia sportowe na boisku. Natomiast droga nie posiada nawet pobocza, przez co piesi zmuszeni są do poruszania się po jezdni.

- Kierowcy często nie stosują się do ograniczenia prędkości do 40 km/h. Często jeżdżą tędy ciężarówki transportujące towar do okolicznych firm. Biorąc pod uwagę przeciwdziałanie wypadkom, stoimy na stanowisku, że budowa chodnika jest jedynym rozwiązaniem, które podniesie bezpieczeństwo użytkowników drogi. Chcemy zwrócić uwagę, że zgodnie z ustawą o samorządzie gminy, jednym z zadań jest zaspokajanie zbiorowych potrzeb wspólnoty – podkreślają przedsiębiorcy z ul. Piłkarskiej i Myśliborskiej.

Co na to miasto? Czekamy na odpowiedź w tej sprawie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości