Wiadomości

Smartwatch – elegancki i praktyczny gadżet na co dzień i na specjalne okazje

10 maja 2022, 15:58, red
Smartwatch coraz częściej zastępuje klasyczny zegarek. Trudno się temu dziwić, ponieważ urządzenie to zapewnia znacznie większą wielofunkcyjność przy równoczesnym zachowaniu wyglądu oraz rozmiarów typowego zegarka. Daje jednocześnie możliwość eliminacji smartfona czy portfela, przekonując coraz większą liczbę użytkowników do porzucenia tradycyjnych rozwiązań na rzecz tego innowacyjnego sprzętu. Na rynku dostępnych jest wiele smartwatchy. Jak wybrać najbardziej odpowiedni? Czym kierować się przy zakupie? Na te i inne pytania związane ze smartwatchami odpowiadamy w poniższym tekście.

Design – sportowy czy elegancki? A może obydwa?

Wysokiej jakości, zaawansowany smartwatch taki jak np. Xiaomi Watch S1, pozwala na dostosowanie wyglądu tarczy w zależności od upodobań oraz stylu stroju. Kwestia designu dotyczy więc wyłącznie koperty oraz paska. Warto podkreślić, że w przypadku Watch S1, jedynym, na co klient musi zdecydować się przy zakupie, jest kolor koperty. Marka oferuje ją w czerni lub srebrnym metalu.

Wybierając Watch S1 przyszły użytkownik nie musi natomiast wybierać paska. Po zakupie otrzymuje urządzenie z zamocowanym paskiem skórzanym w jasnym odcieniu brązu. Ten klasyczny, elegancki design może szybko zmienić bez ponoszenia dodatkowych kosztów. W zestawie ze smartwatchem dostarczany jest również antracytowy pasek wykonany z fluorokauczuku – odporny na zabrudzenia i działanie wody, łatwy w utrzymaniu w czystości i pasujący nawet do typowo sportowego stroju.

Dobry smartwatch, czyli jaki?

Watch S1 od Xiaomi posiada kopertę ze stali nierdzewnej oraz szafirowe szkiełko chroniące urządzenie przed przypadkowymi zarysowaniami. Wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,43 cala oferuje rozdzielczość 466 x 466 pixeli oraz częstotliwość odświeżania na poziomie 60 Hz.

Warto podkreślić kompatybilność smartwatcha od Xiaomi z najbardziej popularnymi systemami stosowanymi w smartfonach, czyli z Androidem (od wersji 6.0 wzwyż) oraz iOS (od wersji 10 wzwyż). Watch S1 współpracuje z popularną aplikacją sportową Mi Fitness.

Wymieniając zalety dobrego smartwatcha nie sposób nie wspomnieć o baterii. Ta powinna być z jednej strony stosunkowo niewielka i lekka, a z drugiej – pojemna i wytrzymała. Akumulator Watch S1 to 470 mAh jednostka, która bez ładowania wytrzymuje 12 dni przy normalnym użytkowaniu, a w trybie oszczędzania energii – nawet 24 dni. Ładowanie urządzenia odbywa się bezprzewodowo i zajmuje 2 h.

Komunikacja – istotna cecha smartwatcha

Watch S1 od Xiaomi współpracuje z technologią Bluetooth 5.2 oraz obsługuje połączenia Wi-Fi zgodne ze specyfikacją IEEE 802.11 b/g/n 2.4GHz, a także płatności NFC.

Wbudowany dwuzakresowy układ GNSS obsługuje pięć głównych systemów pozycjonowania satelitarnego:

 • GPS;
 • BeiDou;
 • GLONASS;
 • Galileo;
 • QZSS.

Obsługa zaawansowanych algorytmów optymalizacji w ramach wszystkich wymienionych systemów, pozwala na uzyskanie szybszego i dokładniejszego pozycjonowania, zapewniając tym samym możliwość wykonania profesjonalnych pomiarów.

Ważne funkcje dobrego smartwatcha

Wysokiej jakości smartwatch poza możliwością użytkowania urządzenia w charakterze smartfonu, powinien dziś oferować szereg ważnych i przydatnych funkcji, takich jak np.:

 • czujniki: tętna PPG, geomagnetyczny, atmosferyczny, światła otoczenia;
 • akcelerometr;
 • żyroskop;
 • Always on Display;
 • monitorowanie tętna;
 • monitorowanie poziomu stężenia tlenu we krwi;
 • monitorowanie poziomu stresu;
 • monitorowanie snu.

Watch S1 od Xiaomi daje użytkownikowi dużo więcej. Posiada 117 wbudowanych trybów treningowych (w tym 19 profesjonalnych) i automatycznie rozpoznaje bieżnię, bieg na świeżym powietrzu oraz chodzenie. Jego wodoszczelność gwarantuje brak uszkodzeń przy zanurzeniu do 50 m, dlatego z urządzenia swobodnie można korzystać na pływalni.

Poza funkcjami sportowymi Watch S1 zapewnia łatwą obsługę. Współpracuje z asystentem głosowym Alexa, umożliwia płatności gotówkowe NFC oraz zapewnia swobodę rozmów dzięki wbudowanemu mikrofonowi, oraz głośnikowi do rozmów Bluetooth. Dodatkowo ponad 200 tarcz wyświetlacza pozwala na swobodne dopasowanie tarczy do potrzeb użytkownika.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości