• Dziś 20°/12°
  • Jutro 24°/15°
  • Pojutrze 25°/14°
  • Jakość powietrza (CAQI): 26 Dobre powietrze. Możesz bez obaw wyjść na zewnątrz.
Wiadomości

Sucha karma - co zrobić, gdy pies grymasi?

9 maja 2022, 15:42
Sucha karma jest jednym z najpopularniejszych sposobów żywienia czworonożnych przyjaciół. Suche granulki są łatwe do przechowania i podawania. To wygodna metoda, gdy zabieramy psa na wakacje czy weekendowy wyjazd za miasto. Wystarczy wsypać do miseczki zalecaną ilość i patrzeć, jak pies zjada ze smakiem gryzie suche kulki. Niestety, to co wygodne dla właścicieli, nie zawsze jest akceptowane przez zwierzęta. Zdarzają się sytuacje, że pies nie chce jeść suchej karmy. Co może być tego przyczyną?

Pies nie chce jeść suchej karmy – przyczyny

Jest wiele powodów, dla których psy nie chcą jeść suchych granulek. Na początek nie warto wpadać w panikę, tylko dokładnie przyjrzeć się zwierzęciu. Warto sprawdzić, czy zwierzak w ogóle nie ma apetytu, czy odmawia tylko suchego pokarmu. Jeżeli ma słaby apetyt, warto udać się do weterynarza. Być może jest chory i wymaga leczenie. Jeżeli pies jest radosny, pełen energii i z ochotą zjada mokre kąski, warto poznać przyczynę, dlaczego pupil odmawia jedzenia suchej karmy. Bardzo często okazuje się, że karma nie smakuje psu. Może mieć zły skład lub składniki, które nie odpowiadają psu. Zdarza się, że karma jest zbyt długo otwarta i pies odmawia jej jedzenia. Karma musi być przechowywana w szczelnym pojemniku, inaczej szybko traci smak i aromat. Warto również przeanalizować sposób karmienia zwierzęcia. Jeżeli pies dostaje w ciągu dnia dużo innych pokarmów, a między nimi przekąski, może po prostu nie być głodny. Brak ochoty na suche granulki może również wynikać z braku przyzwyczajenie do tej formy żywienia. Szczeniaki muszą się nauczyć, że suche jedzenie jest tak samo smaczne, jak miękkie. O innych przyczynach grymaszenia przy misce można poczytać tutaj https://blog.piesotto.pl/dlaczego-pies-nie-chce-jesc-suchej-karmy/

Jak zmienić psie przyzwyczajenia?

Właściciele, którzy chcą, aby psy zaczęły jeść suchą karmę, muszą wykazać się cierpliwością. Psy tak jak ludzie, mają swoje nawyki i potrzebują czasu, aby je zmienić. Najważniejszym elementem zmiany diety jest wybór odpowiedniej karmy, bogatej w składniki odżywcze. Jedzenie musi być dobrane do razy, wieku i psich preferencji. Karma musi być również odpowiednio przechowywana, w szczelnie zamkniętych pojemnikach. Warto zadbać, aby pies miał czystą miskę, a także dostawał porcje odpowiednie do swojego wieku i wagi. Należy ustalić pory posiłków i w tym czasie postawić pupilowi miskę z jedzeniem. Psy lubią rutynę, dlatego warto o nią zadbać.

Większość psów można dostawać suchą karmę. Warto dać zwierzętom trochę czasu, a na pewno polubią suche, chrupiące kuleczki i będą zajadać je ze smakiem. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości